Kokpārstrāde 98 īstenos vērienīgu investīciju projektu un saņems UIN atlaidi

2018. gada 20. februāris plkst. 14:12
Autors: Rūta Lapiņa
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Par investīcijām jaunu tehnoloģiju un produktu ieviešanai ražošanā SIA «Kokpārstrāde 98» saņems uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi 3,4 miljonu eiro apmērā, informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību daļa.

SIA «Kokpārstrāde 98» investīciju projekta ietvaros plāno radīt jaunus produktus – masīvkoka profilmateriālus ar dēlī iestrādātu ornamentu un eikalipta profilmateriālus, kā arī būtiski uzlabot esošos produktus – priedes profilmateriālus.

Ekonomikas ministrija skaidro, ka investīciju projekts jaunās darbības uzsākšanai paredz sākotnējos ilgtermiņa ieguldījumus divu angāru būvniecībai un iekārtu iegādei līstīšu formēšanai un krāsošanai, garumā saaudzētu un līmētu koksnes izstrādājumu ražošanai, kā arī garenzāģēšanas iekārtu un aprīkojuma nomaiņu esošajā cehā.

Investīciju projekta īstenošanas rezultātā uzņēmums plāno izveidot vismaz 35 jaunas darba vietas.

Investīciju projekta ieguldījumu apmērs ir 13,650 miljoni eiro (attiecināmās izmaksas), kuru finansējuma avots būs uzņēmuma pašu līdzekļi un bankas kredīts. Līdz ar to pēc projekta īstenošanas SIA «Kokpārstrāde 98» būs iespēja piemērot UIN atlaidi līdz 3,413 miljonu eiro apmērā.

Ministru kabinets otrdien atbalstīja šo Ekonomikas ministrijas ierosinājumu.

SIA «Kokpārstrāde 98» projekts ir 34. projekts, kuru Ministru kabinets ir atbalstījis.

Dalies ar šo rakstu