Kokrūpniecības nozares eksporta apjoms sasniedzis 480 miljonus latu

2011. gada 01. augusts plkst. 14:10
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos piecos mēnešos tālākapstrādes jeb no dēļiem un skaidām ražotās kokrūpniecības produkcijas eksporta apjoms pārsniedzis pusi no kopējā meža nozares produktu eksporta. Kopējais kokrūpniecības nozares eksporta apjoms no janvāra līdz maijam sasniedzis 480 milj. Ls.

Eksporta pieauguma temps, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, pieaudzis par vairāk nekā 30%, kas ievērojami pārsniedz kopējo meža nozares eksporta pieauguma apjomu, DB informēja Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

Attiecīgi nedaudz samazinājies dēļu un cita veida zāģmateriālu īpatsvars kopējā eksporta struktūrā, jo šie produkti aizvien vairāk tiek pārstrādāti Latvijā un savus gala patērētājus ārvalstīs sasniedz logu, durvju un gatavo būvkonstrukciju veidolā. Zāģmateriāli šobrīd veido ceturto daļu no visa nozares eksporta.

Zāģbaļķu jeb to apaļkoku apjoms, kuru pārstrādei Latvijā ir pietiekamas tehniskās iespējas, kopējā nozares eksportā saglabājas stabili zems gan naudas, gan fiziskajā apjomā.

Tomēr joprojām 18% no meža nozares eksporta veido mežizstrādes un kokrūpniecības blakusprodukti - malka, papīrmalka un šķelda. Šo produktu eksports liecinot par nepietiekamu atjaunojamās enerģētikas attīstību Latvijā. Tāpat valsts mērogā ir jārisina papīrmalkas tālākas apstrādes jautājums.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām