Komisija «paņem» starpbrīdi

2018. gada 23. maijs plkst. 17:22
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Diskutablo grozījumu izskatīšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā atliek, lai konsultētos ar Ministru prezidentu par viņa rīcībā esošo informāciju un iesniegtajiem priekšlikumiem.

Tāds ir Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdes rezultāts. Bija paredzēts, ka tiks skatīti kopumā 16 priekšlikumi, kurus iesniegusi partijas Vienotība Saeimas frakcija, Saeimas deputāts Imants Parādnieks, Ministru prezidents Māris Kučinskis un Saeimas Juridiskais birojs.

21. maijā DB rakstīja, ka maksātnespējas administratori ir noskatījuši trekno ABLV Bank likvidācijas kumosu – šīs bankas kredītportfelis ļauj cerēt pat uz 400 milj. eiro lielu laupījumu tiem, kas tam piekļūs. FKTK šobrīd vēl vērtē ABLV Bank iespējamo pašlikvidāciju, kas atsevišķu personāžu iedzīvošanās iecerēm pārvilktu treknu svītru, tāpēc Saeimā savukārt tiek steidzīgi dzīts cauri likumprojekts, kas atļautu pašreizējo FKTK vadību nomainīt. Ar šo skandalozo ziņu DB šo pirmdien nāca klajā, un jau otrdien uz to savā intervijā Latvijas Televīzijā reaģēja premjers Māris Kučinskis, sakot, ka vērsīsies pie koalīcijas, prasot šīs «nesagatavotās un bīstamās» likuma izmaiņas apturēt. Premjers arī skaidri norādīja uz personām, kas aizkulisēs gaida, lai nokamptu iespējami lielāku kumosu no ABLV Bank likvidācijas, kas, pēc viņa vārdiem, šobrīd būtu sliktākais scenārijs apvienojumā ar FKTK vadības maiņu.

Saeimas deputāts Romāns Mežeckis db.lv atzina, ka atbildīgās komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns, ņemot vērā premjera viedokli, rosināja atlikt lemšanu uz zināmu laiku, lai konsultētos ar valdības vadītāju par viņa rīcībā esošo informāciju un apstākļiem, uz kuriem Ministru prezidents balsta savu viedokli. «Pieļauju, ka aiz skaistajām frāzēm un cēlajiem vārdiem slēpjas spiediens uz FKTK, kas var novest līdz situācijai, kad banku var atstāt izlaupīšanai, un to arī norādīju šīs komisijas sēdes dalībniekiem,» uzsvēra R. Mežeckis. Tā kā balsojuma nebija, tad arī neesot skaidrs, vai atbildīgās komisijas vairākuma atbalsts būtu bijis grozījumu atlikšanai, vai arī premjeram tāda nebūtu. Vienlaikus R. Mežeckis piebilst, ka nekas nav beidzies, šī jautājuma izšķiršanā tikai ir «paņemts» starpbrīdis.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi