Kompensējamo zāļu saraksts papildināts ar 46 medikamentiem

2013. gada 01. jūlijs plkst. 15:19
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Kompensējamo zāļu saraksts no 1.jūlija ir papildināts ar 46 medikamentiem un 12 medicīnas ierīcēm. Tāpat sarakstā 290 iekļautajiem medikamentiem ir samazinātas cenas par 4% līdz 40%, informē Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Lapiņa.

Kopumā Kompensējamo zāļu sarakstā no 2013.gada 1.jūlija ir 1471 medikaments un 139 medicīniskās ierīces.

DB jau rakstīja, ka šobrīd Veselības ministrijas vidējā termiņa budžeta plānā 2014.–2015. gadam zāļu kompensācijai ieplānoti 78,4 milj. Ls. «Šogad tie ir 78 milj. Ls, taču NVD datos par aprīļa mēnesi redzams, ka reālais 2013. gada patēriņš bez visu vajadzību noseguma jau ir 81,9 milj. Ls, kā arī vēl  3, 5 milj. Ls lielas parāda saistības par 2012. gada decembri. Līdz ar to vislielākais risks būs, ja netiks veiktas izmaiņas 2014. gada kompensējamo zāļu budžetā tādā apmērā, kas ietvertu vismaz minimālo vajadzību nosegumu – šā gada patēriņš, pacientu skaita pieaugums 4–5% apjomā, kompensācijas procentu atjaunošana 2009. gada līmenī u.c.,» norādīja GlaxoSmithKline Latvia valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Kompensējamo medikamentu sistēmā ir nepieciešamas izmaiņas, piekrīt Aptieku attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega –Grāpe. Turklāt izmaiņas ir jāsāk ar informācijas aprites nodrošināšanu nozares ekspertu vidū, lai izskaustu situāciju, kad ārsts cilvēkam ir izrakstījis receptē konkrētu medikamenta nosaukumu, bet tas aptiekās nemaz nav pieejams, ko cilvēks noskaidro tikai tad, kad ir apstaigājis vairākas aptiekas, piemēru minēja I. Zemdega-Grāpe.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām