Konceptuāli atbalsta budžeta iesniegšanu līdz vēlēšanām 

Parlaments ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas valdībai liks iesniegt Saeimā valsts budžetu līdz 1.septembrim vēlēšanu gadā.

Guna Gleizde,Līva Melbārzde, 03.6.2010

Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Par šādu budžeta iesniegšanas kārtību balsoja ne tikai visas opozīcijas partijas, bet arī ZZS. Tomēr likumprojektam netika atbalstīta steidzamības piešķiršana, kas nozīmē, ka parlaments šos likuma grozījumus skatīs trijos nevis divos lasījumos. Pašlaik spēkā esošā kārtība paredz, ka valsts budžets ir jāiesniedz četru mēnešu laikā pēc jaunās Saeimas ievēlēšanas.

DB jau rakstīja, ka šos grozījumus Budžeta un finanšu vadības likumā sagatavoja Tautas partija, kas šo priekšlikumu pamato ar to, ka tādējādi aizejošajai valdībai būtu jādomā par nākamā gada budžeta konsolidāciju un tā nevarētu ļauties nepārdomātai līdzekļu tērēšanai pirms vēlēšanām.

Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Guntis Bērziņš (JL) savukārt iepriekš norādījis, ka pieņemot grozījumus, budžets tiktu izstrādāts lielā steigā un tas būtu neprecīzs, jo būtu pieejami tikai pirmā pusgada makroekonomiskie rādītāji. 2.jūnija LTV raidījumā Kas notiek Latvijā arī tika norādīts uz risku, ka balsojot par šādu budžetu jau pirmajā lasījumā varētu krist valdība.