Konfliktu noliedz, bet adresi nomaina 

Pēc DB raksta par iespējamo interešu konfliktu tieslietu ministra Dzintara Rasnača birojā maksātnespējas administratore maina prakses vietas juridisko adresi

Sandris Točs, speciāli DB, 05.12.2016

Pēc Dienas Biznesa publikācijas «Majoru lieta met ēnu uz tieslietu ministra biroju» (14.11.2016.) maksātnespējas administratore Aija Lamberte ir mainījusi (23.11.2016.) savas prakses vietas juridisko adresi uz Pulkveža Brieža ielu 15-9, Rīgā. Turpat ir reģistrēts arī viens no viņas administrētajiem uzņēmumiem – apdrošināšanas akciju sabiedrība BALVA, kuras maksātnespējas process ir uzsākts 06.07.2016.

Kā zināms, 14.novembrī DB rakstā tika norādīts uz iespējamu interešu konfliktu saistībā ar tieslietu ministra Dzintara Rasnača biroju, jo administratore A.Lamberte ir maksātnespējas jomu uzraugošā ministra biroja vadītājas Līgas Ādamsones meita, un publikācijā cita starpā tika aprakstīta AS Reverta sūdzība Maksātnespējas administrācijai (MNA), kurā bija vērsta uzmanība uz apstākli, ka SIA Viesnīca Majori maksātnespējas administratores A.Lambertes juridiskā adrese sakrīt ar Viesnīca Majori vienīgā īpašnieka Vladimira Barinova pilnvarotās personas Daces Grinbergas uzņēmuma SIA Daces Grinbergas juridiskais birojs adresi Rīgā, Ģertrūdes ielā 39-3.

AS Reverta savā sūdzībā norādīja, ka maksātnespējas adminstratores A.Lambertes birojs ilgstoši ir atradies vienās telpās ar D.Grinbergu, kura pārstāv V.Barinovu, kura uzņēmumu savukārt administrē A.Lamberte. Arī laikā, kad tika uzsākts Viesnīca Majori ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, kuru vadīja A.Lamberte, viņas birojs atradās vienās telpās ar D.Grinbergas juridisko praksi Rīgā, Skolas ielā 30-19, bet biroja maiņa uz adresi Rīgā, Ģertrūdes ielā 39-3, notikusi faktiski vienlaicīgi. Tas, pēc AS Reverta pārstāvja Anda Pauniņa domām, liecina «par ciešu un ilgstošu šo personu sadarbību», un, iespējams, «darījumu attiecību pastāvēšanu». A.Pauniņš uzsver, ka D.Grinberga jau sešus gadus ir pilnvarotā persona V.Barinovam, kurš ir SIA Viesnīca Majori vienīgais īpašnieks un saskaņā ar Maksātnespējas likumu ir ieinteresētā persona. V.Barinovs ir galvojis par SIA Viesnīca Majori parādsaistībām, tāpēc A.Pauniņš uzskata, ka, ļoti iespējams, var izdarīt secinājumu, ka viņš ir ieinteresēts, lai parāds pret AS Reverta nav jāatdod nedz viņam piederošajai Vienīcai Majori, nedz V.Barinovam personīgi. V.Barinova pārstāves atrašanās vienā adresē ar viņa uzņēmumu administrējošo maksātnespējas administratori, pēc AS Reverta pārstāvja domām, liecina par iespējamu A.Lambertes «interešu konfliktu un neobjektivitāti».

Visu rakstu Konfliktu noliedz, bet adresi nomaina lasiet 5. decembra laikrakstā Dienas Bizness.