Konkurences uzraugs vētīs lielāko pienrūpnieku iespējamo darījumu

2011. gada 26. oktobris plkst. 10:15
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Konkurences padome vērtēs iespējamo Valmieras piena un Rīgas piena kombināta akciju apmaiņu.

Abi kombināti a/s Valmieras piens un a/s Rīgas piena kombināts (RPK) ir vieni no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kuru kopējie pārstrādes apjomi pērn bija ap 192,5 tūkstoši t piena jeb 40 % no pērn pārstrādei iepirktā piena apjoma.
Iespēju, ka divi Latvijas lielie piena pārstrādes uzņēmumi - ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošā Valmieras piena un Krievijas miljardiera Andreja Beshmeļņicka kontrolē esošā Rīgas piena kombināta (RPK) – apvienojoties varētu apmainīties ar akcijām, publiski paudis viens no RPK akcionāriem un padomes locekļiem Ivars Strautiņš.

Konkurences padomes (KP) pārstāve Inita Kabanova norādīja, ka KP sekos līdzi situācijas attīstībai un līdzko būs zināmas precīzākas darījuma detaļas, varēs lemt par turpmāko rīcību. Tomēr, pirms darījums ir noticis, izvērtēt, vai darījumam saskaņā ar Konkurences likumu ir nepieciešama KP atļauja, ir pašu uzņēmumu pienākums, viņa uzsvēra. Tādējādi, ja KP saņems minēto uzņēmumu ziņojumu par apvienošanos, tas tiks izvērtēts parastajā kārtībā un iestāde lems par apvienošanās atļaušanu, aizliegšanu vai atļaušanu ar saistošiem noteikumiem, kas novērš apvienošanās negatīvo ietekmi uz konkurenci. Savukārt, ja darījums tiks veikts bez ziņošanas KP un tas atbildīs Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, pēc kuriem nosaka, vai darījumam nepieciešama KP atļauja, padome varēs vērtēt notikušo apvienošanos pēc savas iniciatīvas, skaidroja KP pārstāve.

RPK pārstāve Irēna Bērziņa gan atzina, ka uzņēmējs Ivars Strautiņš publiski dalījies pārdomās par dažādiem konsolidācijas variantiem, par biznesa soļiem, kas būtu jāsper situācijā, kad aug energoresursu un loģistikas izmaksas ikvienam piena pārstrādes uzņēmumam- optimizējot izmaksas, gala rezultātā šādi pasākumi samazinātu piena produktu  ražošanas izmaksas un ieguvējs būtu patērētājs. Uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis personīgi nav iecerējis pirkt Valmieras pienu, teica I. Bērziņa. Savukārt Valmieras piena preses pārstāvis Juris Pētersons sacīja, ka Valmieras piena statuss šobrīd ir bez izmaiņām un plašāki komentāri saistībā ar I. Strautiņa izteikumiem netikšot sniegti. Jau iepriekš publiski izskanēja informācija, ka RPK jaunais īpašnieks, iespējams, iegādāsies Valmieras pienu, taču RPK to noliedza.

Plašāk trešdien Dienas Biznesā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām