Bankas

Konkursā Atspēriens pieejamais finansējums - 122 000 eiro

Lelde Petrāne, 09.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien, 9.septembrī, Rīgas dome sadarbībā ar Swedbank izsludināja otro grantu programmas Atspēriens konkursu šajā gadā.

Tajā pieejamais finansējums jauno uzņēmēju biznesa ideju realizēšanai ir 122 000 eiro, un vienas biznesa idejas atbalstam būs iespēja saņemt līdz 15 000 eiro. Jaunie uzņēmēji aicināti pieteikties Atspēriens konkursam līdz šā gada 19.oktobrim.

«Mēdz teikt, ka, ja par kādas biznesa idejas īstenošanu valda vienprātība, tad ir jau par vēlu to realizēt. Tāpēc šoruden jaunajā konkursā ceram sagaidīt drosmīgas idejas, kuru īstenošanai piešķirt finansiālu atspērienu. Jo grantu programmas ir viens no finansējuma veidiem, kas ir piemērots tieši jaunām, drosmīgām, un tai pašā laikā pārdomātām idejām. Tieši tāpēc Atspēriens ne tikai sniedz iespēju gūt finansiālu atbalstu, bet arī jauniem uzņēmējiem tik nepieciešamo pieredzi un zināšanas. Aicinu topošos un jaunos uzņēmējus apmeklēt Swedbank un Rīgas domes organizētos seminārus un izglītojošos pasākumus pieteikumu sagatavošanai, kā arī pieredzes apmaiņai Atspēriena mentoru kluba ietvaros,» jaunos uzņēmējus iedrošina Reinis Rubenis, Swedbank valdes loceklis, Uzņēmumu pārvaldes vadītājs.

Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti Rīgā ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Konkursa pieteikumus izvērtēs atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana (jo īpaši: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, metālizstrādājumu ražošana, koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana, pārtikas produktu un dzērienu ražošana) informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un būvniecība. Uzņēmējiem, kas saņems augstāko punktu skaitu, tiks izteikts piedāvājums slēgt līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Programmas ietvaros tiks daļēji (līdz 80%) atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību, mārketinga materiālu izveides, telpu īres un labiekārtošanas izmaksas u.tml.

Komentāri

Pievienot komentāru