Mazais bizness

Konkursa Ideju kauss finālists Li'l House gatavojas eksportam uz Skandināviju

Monta Glumane, 08.08.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Tikko dots starts jaunajam biznesa ideju konkursam Ideju kauss 2018, kas piedāvā iespēju iziet profesionālas apmācības pieredzējušu uzņēmēju vadībā, gūt vērtīgus kontaktus sava biznesa tālākai attīstībai un noslēgumā sacensties par naudas balvām, lai iegūtu pirmo kapitālu idejas realizācijai.

Konkursa atklāšanas pasākumā līdz ar organizatoriem piedalījās arī pagājušā gada dalībnieki Edīte Paeglekalne un Andris Plūksna, kuri startēja ar savu ideju «Li'l House». Viņi ražo attīstošās rotaļu mājas bērniem un šobrīd jau strādā pie jauniem produktiem, kā arī plāno eksportu uz Skandināvijas valstīm.

Biznesa ideju konkursu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ERAF projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros. Pieteikumi tiek gaidīti līdz 7. septembrim. Dalību konkursā var pieteikt jebkurš Latvijas iedzīvotājs vai personu grupa no 18 gadu vecuma (ne vairāk kā 4 cilvēki komandā) ar skaidri definētu ideju par inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību. Konkursa noslēgumā piedalīsies 12 labāko biznesa ideju prezentāciju autori, no kuriem uzvarētājiem tiek piešķirtas naudas balvas: 1. vieta – 7 000 eiro; 2. vieta – 5 000 eiro; 3. vieta – 3 000 eiro. Konkursa nolikums lasāms, klikšķinot šeit.

Sarunā ar biznesa portālu db.lv E. Paeglekalne atzina, ka piedalīšanās šajā konkursā sekmējusi biznesa idejas attīstību, bet priekšā vēl lieli plāni. «Li'l House» ražotās mājas ietver gan rotaļu, gan izglītojošo funkciju. Tajās ir gan tāfele zīmēšanai, gan pulkstenis, kā arī dažādas detaļas un dekori, kas spraužami ar rokām un bērniem attīsta sīko motoriku un smadzeņu darbību, kā arī veicina fantāziju.

Pagaidām bērnu rotaļu mājas tiek ražotas pēc pasūtījuma, jo nav izveidota noliktava, kurā tās uzglabāt. Produkts tiek piedāvāts arī iznomāšanai. Svarīgi, ka uzsāktas sarunas ar skandināviem par eksporta iespējām. «Esam atraduši sev pastāvīgo ražotāju ar lielām ražošanas jaudām. Vēlamies attīstīt šo produktu, lai tas ir pieejams pārdošanā un būtu arī noliktavā,» par nākotnes prognozēm teic E. Paeglekalne.

Produktu ražošana notiek Latvijā, sadarbojoties ar uzņēmumu «Latvijas Finieris».

Šobrīd bērnu rotaļu mājas visbiežāk tiek pārdotas klientiem Latvijā, un arī nomas pakalpojums vietējā tirgū esot pieprasīts. Visbiežāk mājiņas tiek izmantotas bērnu ballītēs. Nākotnē uzņēmums vēlas sadarboties ar pasākumu aģentūrām, kafejnīcu tīkliem, viesnīcām un pirmsskolas izglītības iestādēm.

«Iespējas ir lielas. Iesakām Latviju kā vietu, kur ideju izaudzēt un doties tālāk pasaulē. Latvijā ir radoši cilvēki, daudz finansējuma iespēju – konkursi, granti, kredīti, biznesa inkubatori, kas ir kā palīgs, un Latvijā ir jaunam biznesam pateicīga ražošana - par salīdzinoši zemām cenām var saražot kvalitatīvu produktu,» akcentē E. Paeglekalne.