Konkurss Rail Baltica II izpētei tiks izsludināts tuvāko nedēļu laikā

2013. gada 10. janvāris plkst. 15:43
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Latvija iepirkumu starptautiskā dzelzceļa projekta Rail Baltica II izpētei plāno izsludināt tuvāko nedēļu laikā un paredzams, ka visas Baltijas valstis izpēti sāks šogad. Tas tika pausts Rail Baltica II starptautiskās darba grupa sanāksmes, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvji, laikā, Rīgā. Sanāksmē iesaistīto valstu pārstāvji apmainījās ar detalizētu informāciju par šā brīža aktualitātēm turpmākās detalizētās izpētes organizēšanā.

Šis būs jau otrais izpētes posms, un viens no tā galvenajiem uzdevumiem ir veikt līnijas trases sasaisti ar teritoriju plāniem un noteikt maršruta precīzu novietojumu, vienlaikus nodrošinot trases savienojumu ar starptautisko lidostu Rīga, Rīgas ostu, kā arī, izvērtējot iespēju novirzīt kravas no pilsētas centra.

Igaunijā jau ir noticis iepirkums, kurā, neskatoties uz lielu sākotnējo interesi, pieteicās tikai divi pretendenti, jo, kā atzinuši citi, sagatavošanās laiks bija īss, bet riski – lieli. Lētākais no izpētes piedāvājumiem ticis noraidīts, jo uzņēmumam bijis nodokļu parāds, savukārt uzvarētājs ir Igaunijas kompāniju konsorcijs. Līguma noslēgšanai vēl ir vajadzīgs Igaunijas valdības akcepts, kā arī aptuveni 10 milj. eiro papildu piešķīrums no valsts budžeta, par ko Igaunijas valdība lems šā gada 17.janvārī.

Tikmēr Lietuva pagaidām nevar uzsākt šādu izpēti, jo tās tiesību aktos, kas bija pieņemti vēl līdz Lielbritānijas uzņēmuma AECOM īstenotās izpētes veikšanai, Rail Baltica II trase tika noteikta caur Šauļiem, nevis Paņevežu, kā to paredz AECOM izpētes rezultāti. Līdz ar to Lietuva ir uzsākusi nepieciešamās procedūras, lai šos lēmumus mainītu, taču rezultāts ir sagaidāms vien šā gada novembra vidū.

Darba grupa Rail Baltica II attīstīšanai tika izveidota 2011.gada nogalē. Latviju tajā pārstāv Satiksmes ministrijas (SM) Dzelzceļa departamenta direktors Jānis Eiduks un SM valsts sekretāra vietniece Ilze Aleksandroviča. Kopš 2012. gada aprīļa grupas darbā ir iesaistījusies arī Polija, bet septembrī tai pievienojās Somija. Darba grupas sanāksmēs piedalās arī Eiropas Komisijas pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām