Konservos konstatē «nepareizas» zivis

2006. gada 21. novembris plkst. 12:31
Autori:
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests a/s Korall Plus zvejas produktu konservos Skumbrijas eļļā ir konstatējis, ka uz etiķetes norādītais konserva veids neatbilst tā saturam, Db.l informēja Pārtikas un veterinārais dienesta Komunikācijas sektora vadītāja Iresa Miksone. Skumbriju vietā atrodamas sardinellas un brētliņas.

Veicot pārbaudes, Pārtikas un veterinārais dienests, pārliecinājās, ka uz konservu kārbas gredzena minēts zvejas produktu apstrādes uzņēmuma a/s Korall Plus atzīšanas numurs, bet uz etiķetes a/s Ventspils zivju konservu kombināta (Ventspils ZKK) uzņēmuma nosaukums, logo un uzņēmuma identifikācijas marķējums.

PVD ir noskaidrojis, ka tirdzniecībā ir nonākušas ap 72 tūkst. kārbas neatbilstošu zvejas produktu konservu, tostarp Skumbrijas eļļā, Skumbrija savā sulā ar eļļu un Skumbrija tomātu mērcē. Visi šie konservi bija marķēti ar a/s Ventspils ZKK etiķetēm, no kuriem liela daļa jau tikusi realizēta Latvijas tirdzniecības tīklos.

Veicot pārbaudes a/s Korall Plus, PVD konstatējis vēl virkni dažādu neatbilstību. Proti, pārbaudot uzņēmuma paškontroles dokumentāciju, atklājies, ka uzņēmums 2006.gadā nav iegādājies skumbrijas, lai gan uz saražotajām konservu kārbām produkcija ir norādīta kā attiecīgi sagatavoti skumbrijas veidi. Uzņēmuma īpašnieks Leons Stols mutiski atzinies, ka skumbrijas vietā tiek izmantota sardinella, kas ir lētāka zivs. Arī paškontroles žurnāli tiek pildīti neregulāri un neatbilst patiesībai. Nav iespējams izsekot izejvielas un gatavās produkcijas plūsmai, daļa paškontroles dokumentu ir pazuduši, kā arī informācija žurnālos nesakrīt ar stingrās uzskaites pavadzīmes reģistru. Pārbaudes laikā inspektori konstatēja, ka daļa gatavās produkcijas tiek uzglabāta neatzītās uzņēmuma telpās, kā arī tika konstatēti pārkāpumi derīguma termiņa norādē.

Pārtikas un veterinārais dienests ir uzdevis uzņēmumam nekavējoties produkciju atsaukt no tirdzniecības tīkliem. Neatzītās uzņēmuma telpās konstatētā produkcija, Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībā, tika nosūtīta uz iznīcināšanu.

PVD inspekcijas laikā ir izņēmis dažu paškontroles dokumentāciju oriģinālus un pašlaik noskaidro šīs lietas apstākļus savas kompetences ietvaros. Iespējams, tiks lemts par uzņēmējdarbības apturēšanu vai soda uzlikšanu.

"Diemžēl šis nav pirmais gadījums, kad PVD konstatē krāpšanas gadījumus, kuru autori ir paši uzņēmēji", saka PVD ģenerāldirektors Vinets Veldre, "Viņi zāģē zaru, uz kura paši sēž".

Par šo gadījumu ir informēta Valsts policija un Valsts ieņēmuma dienests.

Dalies ar šo rakstu