Kontrabandas cigaretes slēpj zirnīšu, kukurūzas un kafijas bundžās

2011. gada 26. jūlijs plkst. 17:31
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Foto & Video
Dalies ar šo rakstu

Nedēļas nogalē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes darbinieki kādā ēkā Vecumnieku pagastā atklāja kontrabandas cigarešu novietni un pārfasēšanas cehu. Likumpārkāpēji kontrabandas cigaretes iepakoja pārtikas – zirnīšu, kukurūzas un kafijas – metāla bundžās, kā arī paslēpa kastēs starp pārtikas plēves iepakojumiem. Kopumā ir atklāti 4,4 miljoni dažādu marku cigarešu ar Krievijas akcīzes markām vai bez tām. Daļa cigarešu, iespējams, ir ar viltotu preču zīmi, norādījis VID. VID ir aizdomas, ka cigaretes, kuras safasētas bundžās, bija paredzēts eksportēt uz Lielbritāniju un Vāciju.

VID Muitas kriminālpārvaldes darbiniekiem radās aizdomas, ka Latvijā varētu darboties nelegāli ievestu cigarešu pārfasētuve, glabātuve, ar kuras palīdzību tiek nodrošināta kontrabandas cigarešu izvešana uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kur cigarešu cenas ir ievērojami augstākas nekā Latvijā. Pēc vairāku mēnešu pārbaudēm likumsargi nāca uz pēdām kādam saimniecības ēku kompleksam Misā, Vecumnieku pagastā, kur varētu tikt turētas pārfasētas cigaretes.

Angārā atradās atvērtas cigarešu pakas, pārtikas fasēšanas iekārtas, pārtikas bundžas – kafijas, kukurūzas un zirnīšu iepakojumi.

Grupējums, kas izmantoja angāru, bija paspējis ar cigaretēm aizpildīt 735 bundžas. Lai izpakotu paslēptās kontrabandas cigaretes un saskaitītu visas angārā esošās akcīzes preces, likumsargi pavadīja gandrīz diennakti nepārtrauktā darbā.

«Man prieks, ka ir izdevies apturēt apjomīgu cigarešu kontrabandas shēmu. Šis gadījums vēlreiz apliecina to, ka Latvija ir arī cigarešu kontrabandas tranzītvalsts, jo cigaretes bija sapakotas izvešanai uz ārvalstīm. Tam par iemeslu ir atšķirīgās cigarešu cenas - tās citās Eiropas Savienības valstīs ir ievērojami augstākas,» norāda VID Muitas kriminālpārvaldes pārstāve Anda Saukāne.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām