Kontrabandistus gaida bargāki sodi

2011. gada 30. marts plkst. 15:41
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Kontrabandas apkarošanas rezultātu un pasākumu izvērtēšanas sēdē panākta vienošanās par likumdošanas grozījumiem, lai noteiktu zemākus sliekšņus kriminālatbildībai par akcizēto preču kontrabandu.

«Esmu saņēmis virkni signālu no reģioniem, kur cilvēki ir neizpratnē par to, ka atklātā veidā notiek akcizēto preču kontrabanda un to realizēšana. Kaut arī VID, Muitas kriminālpārvaldes un kriminālpolicijas darba rezultāti liecina par pozitīvām tendencēm noziegumu atklāšanā, sabiedrība tomēr nedzird par acīmredzamiem rezultātiem, visbiežāk kontrabandā iesaistītie turpina savu rūpalu bez bažām,» uzsvēra premjers Valdis Dombrovskis.

Sēdes dalībnieki arī izskatīja iespējas, kas ļautu veikt papildu kontroles ražotnēs, interneta sludinājumu kontrolēšanu, kā arī iespējamajām papildu aktivitātēm muitas robežpārejas punktos un zaļās robežas šķērsošanas vietās.

VID ģenerāldirektore Nellija Jezdakova atzīmē, ka šī gada pirmajos divos mēnešos nodokļu ieņēmumi izpildīti par 110,1%, tai skaitā akcīzes nodoklis – par 99,7% no plānotā.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar 2010.gada attiecīgo periodu, liecina, ka kritums 8,8% apmērā skāris ieņēmumus no naftas produktiem, bet no tabakas izstrādājumiem bijis ieņēmumu kāpums par 57,4%, no alkoholiskajiem dzērieniem un alus nodoklis iekasēts ar 6,9% kāpumu.

Ekonomikas ministrs Andris Vilks piebildis: «Tikai reāli sodi un reālas mantas konfiskācijas sabiedrībai liks noticēt, ka mēs varam un patiesi vēlamies apkarot kontrabandistus.»
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām