Kontrolēs kontracepcijas līdzekļu apriti, plāno sodus par civillaulību 

Demogrāfijas apakškomisija, kas izveidota pie Saeimas Nacionālās drošības komisijas, jau sākusi darbu pie grozījumiem likumā, kas regulē Satversmes Aizsardzības biroja (SAB) darbu.

Gunivalde Gurina, 01.4.2011

Atbilstoši grozījumiem, SAB tiks uzdots kontrolēt kontracepcijas līdzekļu apriti un pārbaudīt, cik pamatoti mediķi izraksta sievietēm kontracepcijas līdzekļus.

Kontracepcijas līdzekļu aprites kontroli plānots pastiprināt, lai panāktu, ka katrai Latvijas sievietei ir vismaz trīs bērni.Tāpat tiks ieviesti vienai personai pārdodamo prezervatīvu limiti - mēnesī viena persona drīkstēs iegādāties ne vairāk kā trīs prezervatīvus.

«Katram skaidrs, ka sarūkošais cilvēku skaits valstī kļūst par nacionālās drošības jautājumu,» šodien publicētā intervijā laikrakstam Diena atzinis par Demogrāfijas apakškomisijas priekšsēdētāju ievēlētais Andris Šķēle (Par labu Latviju).

Neoficiāli zināms, ka lielu satraukumu Saeimas deputātos izraisījis nesen publiskotais fakts, ka liela daļa Latvijas vīriešu nav precējušies. Tādēļ SAB varētu tikt uzticētas pilnvaras kontrolēt neprecēšanās iemeslus. Personas, kuras tiesībsargājošās iestādes turēs aizdomās par ļaunprātīgu izvairīšanos no precēšanās, varēs tikt sauktas pie administratīvās atbildības.