Kooperatīviem un pienrūpniekiem būs labāki nosacījumi kredītprocentu daļējai dzēšanai

2011. gada 31. maijs plkst. 17:26
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Plāno palielināt pieejamo atbalsta summu kredītprocentu daļējai dzēšanai kooperatīvajām sabiedrībām un piena pārstrādes uzņēmumiem. To paredz grozījumi Ministru kabineta noteikumos par ikgadējo valsts atbalstu lauksaimniecībai un tā piešķiršanas kārtību.

Šobrīd noteikumi paredz, ka atbalsta pasākumos maksimālā atbalsta summa ir 40 tūkst. Ls vienam atbalsta saņēmējam. Saskaņā ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) sniegto informāciju, ņemot vērā nosacījumu par maksimālo atbalsta summu, kopējais atbalsta pasākumiem piešķirtais finansējums netiek apgūts.

Lai atbalsta pretendentiem būtu iespēja maksimāli izmantot valsts atbalstu, grozījumi noteikumos paredz palielināt maksimālo atbalsta summu vienam atbalsta saņēmējam līdz 130 tūkst. Ls gadā.

Tāpat noteikumos izdarītas izmaiņas atbalsta piešķiršanas nosacījumos piena pārstrādes uzņēmumiem, kas paredz, ka turpmāk šie uzņēmumi varēs saņemt atbalstu arī atsevišķu iekārtu un tehnoloģiskā aprīkojuma iegādei, kas nav saistīta ar piena pārstrādes būvju būvniecības vai rekonstrukcijas projektu. Tāpēc, lai apgūtu piešķirto finansējumu šajā gadā, izmaiņas noteikumos arī paredz izsludināt otru pieteikšanās kārtu atbalsta saņemšanai līdz šā gada 30.jūnijam.

Savukārt, lai veicinātu lauksaimnieku iesaistīšanos risku vadības fondā, izmaiņas noteikumos paredz, ka lauksaimniecības risku vadības fonda dalībniekiem fondā iemaksātos naudas līdzekļus segs 80% apmērā, nevis 50% apmērā, kā tas ir līdz šim.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām