Bankas

Kopš ABLV Bank likvidācijas apstiprināšanas atgūti 514 miljoni eiro

Žanete Hāka, 17.04.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2019. gada martā likvidējamā ABLV Bank AS atguvusi 73,4 miljonus eiro, bet kopš likvidācijas apstiprināšanas — vairāk nekā 514 miljonus eiro, liecina bankas pārskats Nasdaq Riga.

Kopējais bankas aktīvu apjoms bija 2,4 miljardi eiro, bet pieteiktie kreditoru prasījumi: 2 miljardi eiro. Bankas kapitāls un rezerves sasniedza 297,6 miljoni eiro.

Kā ziņots, pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) izplatītā paziņojuma 2018. gada 13. februārī un 23. februārī sekojošā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes lēmuma “Par noguldījumu nepieejamības iestāšanos”, lai maksimāli aizsargātu klientu un kreditoru intereses, 26. februārī ABLV Bank, AS akcionāru ārkārtas sapulce pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. Lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka un Vienotā Noregulējuma valde nolēma, ka ABLV Bank ir jālikvidē atbilstoši vietējai – Latvijas likumdošanai. FKTK pieteikumu par pašlikvidāciju apstiprināja 2018. gada 12. jūnijā, kas uzskatāms par Sabiedrības likvidācijas uzsākšanas dienu.

Komentāri

Pievienot komentāru