Kopš gada sākuma sērijveida dzīvokļu cena samazinājusies par 3%

2011. gada 05. augusts plkst. 11:24
Dalies ar šo rakstu

Kopš 2011.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas ik mēnesi nedaudz sarūk, tomēr cenu samazinājums ir neliels (jūnijā un jūlijā 0,3%), un tas vairāk liek domāt par cenu stagnāciju, nevis par cenu izmaiņām, vērtē Arco Real Estate speciālisti.

Turpmākā tirgus situācija būšot atkarīga no ekonomikas atlabšanas un izaugsmes tempa, jo joprojām lielai daļai potenciālo mājokļu pircēju ir bažas par savu finansiālo stabilitāti tuvākajā nākotnē, kas bremzē pieprasījuma palielināšanos. Tāpat negatīva ietekme ir arī mājokļa uzturēšanas izdevumu pieaugumam.

Pēc šīs kompānijas datiem, sērijveida dzīvokļu cenas šā gada jūlijā samazinājušās vidēji par 0.3%. Cenu kritums ir mazāks kā pirmajā pusgadā. Pašlaik vidējā sērijveida dzīvokļu cena ir 588 eiro/m² (pēc kompānijas Balsts datiem – 601 eiro/m2). Kopš 2011.gada sākuma vidējās sērijveida dzīvokļa cenas kopumā samazinājušās par 3,4%.

Dzīvokļu pārdošanas piedāvājumu skaits 2011.gada jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša līmeni, ir pieaudzis gan Arco Real Estate apskatītajos lielākajos mikrorajonos (+4,3%), gan kopumā Rīgā (+4,6%). Piedāvājumu skaits jūlijā Rīgas centrālajā daļā arī ir pieaudzis – par 6,9%.
 

Dalies ar šo rakstu