Kopš ziemas mājokļu īre sadārdzinājusies par 5%

2011. gada 29. jūnijs plkst. 14:21
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pavasarī arvien krasāk izpaudies labu īres dzīvokļu deficīts visās mājokļu un cenu kategorijās, informē kompānija Rent in Riga.

Pieprasījums bijis gana augsts – kvalitatīvi un cenai atbilstoši dzīvokļi izīrēti ātri. Tomēr būtisks īres cenu palielinājums nav novērots, jo potenciālie īrnieki nav gatavi maksāt atsevišķu dzīvokļu īpašnieku pieprasīto augstāku maksu. Īres cena kvalitatīviem dzīvokļiem salīdzinājumā ar ziemu ir augusi nedaudz – par 5%.

Tiesa, salīdzinot ar 2010.gada pavasara sezonu, vidējā Rīgas centra dzīvokļu īres maksa ir palielinājusies par 14,6%. Rīgas centrs un tuvā Pārdaugava joprojām ir pieprasītākie rajoni īrei.

Rent in Riga pieļauj, ka drīzumā īres dzīvokļu piedāvājumu varētu papildināt daļa banku meitasuzņēmumu izsolēs nopirkto īpašumu. Pašlaik pieprasītākie jaunie projekti īres tirgū pavasarī bija ēka Miera ielā 61, Ziedoņdārza mājas, Panorama Plaza un Tomsona terases. Vidējā īres cena jaunajos projektos nepārtraukti auga kopš 2010.gada janvāra, kad tā bija 4 lati par kvadrātmetru, bet 2011. gada pavasara mēnešos tā nav mainījusies un bija vidēji 5 lati par kvadrātmetru.

Rent in Riga akcentē, ka vidējā privātmāju īres maksa pavasara sezonā salīdzinājumā ar ziemu ir palielinājusies par 20%. Iespējas atrast privātmāju īrei ir ievērojami samazinājušās, – daļa īpašnieku ir izlēmuši savas mājas pārdot nevis izīrēt.

«Patlaban nekas neliecina, ka situācija īres tirgū varētu būt sliktāka nekā pērn. Tiesa, nav priekšnoteikumu arī kādam ļoti ievērojamam tirgus aktivitātes vai īres cenu kāpumam, domājams, ka attīstība būs vienmērīga,» izteicās Jānis Lipša, Rent In Riga valdes loceklis.

Pēc Rent in Riga datiem, vidējā īres maksa divistabu dzīvoklim Rīgas centrā 2011. gada pavasarī bija 260 lati mēnesī. Tikmēr jaunajos projektos 45 – 60 m2 lielu dzīvokļu vidējā īres maksa pavasarī bija 280 lati mēnesī. Par 60 m2 lielāku dzīvokļu īres maksa jaunajās mājās bijusi 350 lati mēnesī. Savukārt Rīgas mikrorajonos divistabu dzīvokļa vidējā īres cena sērijveida mājās pavasarī bija 150 lati mēnesī.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām