KP izsniegusi atzinumu piedalīties publiskajos iepirkumos diviem uzņēmumiem, kas iepriekš sodīti par iesaisti aizliegtās vienošanās 

Šogad Konkurences padome (KP) pozitīvu atzinumu par iespēju atgūt uzticamību un gadu ilgā lieguma laikā piedalīties publiskajos iepirkumos ir izsniegusi diviem uzņēmumiem, kas iepriekš ir sodīti par iesaisti aizliegtā vienošanā.

Žanete Hāka, 2017. gada 24. marts plkst. 14:52

Pērn, kad stājās spēkā grozījumi publisko iepirkumu regulējumā, KP sniedza astoņus pozitīvus atzinumus par iespēju atjaunot uzticamību.

Uzņēmumiem, kuriem KP par dalību aizliegtā vienošanā jeb kartelī ir konstatējusi pārkāpumu un kuri iecietības programmas ietvaros nav atbrīvoti no naudas soda, vai arī naudas sods nav samazināts, ir gadu ilgs liegums piedalīties publiskajos iepirkumos. Tomēr kopš 2016. gada šādiem uzņēmumiem ir iespējams veikt noteiktus pasākumus, lai apliecinātu to uzticamības atjaunošanu un spēju novērstu tādu pašu un līdzīgu pārkāpumu atkārtošanos nākotnē. Pērn KP sniedza pozitīvu atzinumu astoņiem uzņēmumiem, no kuriem pieciem iestādes lēmums stājās galīgā spēkā – pēc tiesvedības beigām par iesaisti 26 energobūvnieku aizliegtā vienošanā, kuru iestāde atklāja 2013. gadā.

Lai uzņēmums saņemtu iestādes pozitīvu atzinumu, tam ir jāīsteno noteiktas darbības, tajā skaitā jāsamaksā tam piemērotais naudas sods vai jānodrošina pietiekamas garantijas, ka tas tiks samaksāts, ja KP ir piekritusi naudas soda samaksai daļās. Tāpat uzņēmumam jāsadarbojas ar KP pārkāpuma izmeklēšanas laikā un pēc tam, kā arī jāizstrādā korporatīvā konkurences tiesību ievērošanas programma un jāapmāca darbinieki, lai novērstu tādu pašu un līdzīgu pārkāpumu atkārtošanos nākotnē u.c.

Vienlaikus iepirkumu rīkotājiem, konkurentiem un jebkurai citai iesaistītajai pusei KP mājas lapā ir iespējams pārliecināties, vai iepriekš sodītais uzņēmums ir saņēmis iestādes pozitīvu atzinumu par tā veikto pasākumu pietiekamību. To pasūtītāji kopsakarā ar citu tiem pieejamu informāciju var ņemt vērā, lemjot par attiecīgā pretendenta dalību publiskajā iepirkumā.

KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama: « Uzticamības atjaunošanu ir iespējams nosaukt par prevencijas formu, kas ļauj sasniegt sodīšanas mērķi – atlīdzināt pārkāpuma dēļ radītos zaudējumus un izglītot organizācijas pārstāvjus par konkurences tiesībām, un novērst iespējamību šādu pārkāpumu atkārtošanai. Izglītojot uzņēmuma darbiniekus, potenciāli tiek mazināta iespējamība, ka šāds pārkāpums tiks atkārtots nākotnē, un attiecīgi tiek uzlabota konkurences kultūra, un nodrošināta godīgāka iepirkumu vide kopumā.»

KP atzinumam par uzticamības atjaunošanu nav saistoša spēka, tas nav pārsūdzams un lēmumu par to, vai uzņēmumam ļaut piedalīties iepirkumos, pieņem publiskā iepirkuma rīkotājs. Proti, ja pasūtītājs atzīst, ka veiktie pasākumi ir pietiekami, tad uzņēmumam var tikt ļauts piedalīties iepirkumā. Savukārt, ja iepirkuma rīkotājs uzskata, ka veiktie pasākumi nav pietiekami, lai atjaunotu uzticamību, tas var lemt par pretendenta izslēgšanu no tālākas dalības iepirkuma procedūrā. 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

Egļu un priežu skujas var kļūt par vienu no Latvijas bioekonomikas stūrakmeņiem,...

Ēdināšanas biznesa veiksme tikai desmit procentu apmērā atkarīga no garšīgas kotletes, uzskata...

Jau tuvāko gadu laikā Andrejsala var kļūt par dinamiskāko attīstības vietu, jo...

No šīs sadaļas
2017. gada 24. marts plkst. 14:39

AS Latvijas balzams iesniegusi Ekonomikas ministrijas izvērtēšanai investīciju projekta pieteikumu,...

2017. gada 24. marts plkst. 12:43

Ikoniskais amerikāņu kečups Heinz izauga no ideālisma un laba mārketinga...

2017. gada 24. marts plkst. 12:11

SIA Lattelecom izsolē piedāvā iegādāties nekustamo īpašumu Rīgā, Audēju ielā 15 un...

2017. gada 24. marts plkst. 11:54

Lauksaimniecības zemes pircējiem profesionālās zināšanas neprasīs, bet vajadzēs zināt...

2017. gada 24. marts plkst. 11:03

Lielā pircēju pieprasījuma rezultātā eklērnīca Raunas dārzs meklē gan jaunas ražošanas...

2017. gada 24. marts plkst. 9:56

SIA Amber Beverage Group kļuvusi par alkoholisko dzērienu izplatītāja AS Interbaltija AG...

2017. gada 24. marts plkst. 9:04

Ventspilī strādājošais uzņēmums Pobeda Confectionery izsludinājusi konkursu iekārtas...

2017. gada 24. marts plkst. 8:44

Pieaugot inflācijai un pārkārstot vietējam darba tirgum, Baltijas valstīs palielinās algu un...

2017. gada 24. marts plkst. 8:42

Lielākais zivju konservu ražotājs SIA Karavela skumbriju konservus ražo galvenokārt eksportam....

2017. gada 24. marts plkst. 8:31

Līdz šim pirmajā veikala-studijas Steak Supply izveidē Rīgā ieguldītas vairāk nekā 100...