Krājbanku vaino paraksta viltošanā

2010. gada 08. maijs plkst. 13:31
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Tas jau ir principa jautājums, un iešu kaut vai līdz Eiropas tiesai, kareivīgi laikrakstam Diena sacījusi kāda sieviete vārdā Velta par četrus gadus ar a/s Latvijas krājbanka (LK) ieilgušo strīdu.

Domstarpības esot par Veltas it kā parakstītu iesniegumu pārejai uz LK piedāvāto pensiju plānu. Velta uzskata, ka iesniegums ir viltots, jo viņa to nav parakstījusi, ko vēlāk apliecinājušas arī divas ekspertīzes. Strīds nonācis tiesā.

LK neatzīstot Veltas tiesā iesniegto prasību, kurā sieviete lūdz no bankas piedzīt ne tikai viņai radušos materiālos zaudējumus par ekspertīzi, bet arī 50 000 latu par morālo kaitējumu - sabojātajiem nerviem un pārdzīvoto četru gadu garumā.

Viss sācies 2006.gada vasaras sākumā, kad Velta no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras saņēmusi paziņojumu, ka, pamatojoties uz viņas iesniegumu, sieviete ir reģistrēta par valsts fondēto jeb uzkrājošās pensiju shēmas 2. līmeņa dalībnieci un ka iemaksas šajā līmenī tiks ieskaitītas LK pensiju plānā Ekstra Plus. Bankas Daugavpils filiālē Veltai pateikts, ka iesniegumu viņa parakstījusi brīdī, kad parakstīts līgums par patēriņa kredītu. «Es parasti ļoti uzmanīgi skatos, ko parakstu. Turklāt tas iesniegums nav balta lapa, ko varbūt varētu sajaukt ar citiem, bet violeti rozā krāsā,» sacījusi sieviete. Uzskatot, ka iesniegums ir Veltas parakstīts, banka tobrīd atteikusi sievietes lūgumam noskaidrot patiesību lietā, anulēt iesniegumu un veikt paraksta ekspertīzi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām