Krāsu biznesā robežu nav

2015. gada 10. septembris plkst. 11:15
Dalies ar šo rakstu

Krāsu tirdzniecības un krāsošanas pakalpojumu uzņēmums Krāsu serviss attīstās, akcentējot specializēto krāsu tirdzniecību rūpnieciskajām nozarēm, ceturtdien raksta Dienas Bizness.

SIA Krāsu serviss kāpinājis apgrozījumu no 3,12 milj. eiro 2009. gadā līdz 7,56 milj. eiro 2014. gadā, bet 2015. gadu prognozējis noslēgt ar 8,5 milj. eiro apgrozījumu. Uzņēmums iekļauts Dienas Biznesa un Lursoft veidotajā Gazeļu sarakstā. «Pēc krīzes gados piedzīvotā apgrozījuma krituma atguvāmies vēl visu 2009. un 2010. gadu, no 2011. gada, līdz šim brīdim apgrozījumu esam gandrīz dubultojuši. Pēdējos gados daudz strādājam pie kvalitātes, sortimenta, kā arī sakārtojam uzņēmuma iekšējos procesus, lai varam iet tālāk,» stāsta SIA Krāsu serviss valdes priekšsēdētājs Kristians Gabaliņš.

Krāsu servisa pārdošana tiek dalīta divos segmentos – 20% no pārdoto preču apjoma ir celtniecības krāsas, bet 80% – rūpnieciskās krāsas jeb speciālie pārklājumi. Uzņēmums kopš darbības pirmsākumiem ir attīstījis arī krāsošanas servisa pakalpojumu, kas šobrīd veido 15% no apgrozījuma.

«Pirms krīzes bijām sapumpējuši muskuļus vietējā tirgū, bet lejupslīdes gados pieņēmām lēmumu meklēt jaunu tirgu. 2008. gadā izveidojām uzņēmumu Värviteenindus Igaunijā un pēc gada svinējām dzimšanas dienu saistītajam uzņēmumam Farba servis Baltkrievijā. Abu īpašnieku sastāvā esam arī mēs, trīs Krāsu servisa dibinātāji,» stāsta K. Gabaliņš.

Darbība ārvalstu tirgos uzņem apgriezienus. Šogad Baltkrievijas uzņēmumā apgrozījums prognozēts apmēram pusotra miljona eiro apmērā, kas ir par 13% vairāk nekā pērn. «Baltkrievijā attīstāmies lēni, bet stabili. Straujākam lēcienam pietrūkst finanšu līdzekļu. Latvijas bankas ir ļoti neelastīgas, it īpaši, ja ir runa par biznesa attīstību austrumos. Stratēģiski gribam nostiprināt pozīcijas Baltijā, līdz ar to aktīvi skatāmies arī uz Lietuvu, kur patlaban preci tirgo Latvijas uzņēmums,» viņš paskaidro.

Plašāk lasiet rakstā Krāsu biznesā robežu nav ceturtdienas, 10. septembra, laikrakstā Dienas Bizness (16. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām