Kravcovu apsūdz nelikumīgā uzņēmējdarbībā

2011. gada 14. februāris plkst. 9:01
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Saeimas deputāta Valērija Kravcova (SC) bizness pēdējos gados piedzīvojis neredzētu uzplaukumu, vēsta raidījums Nekā personīga.

Savukārt uzņēmuma SIA Tonus Elast bijušais darbinieks uzskata, ka tajā nodarbojušies ar kontrabandu un naudas atmazgāšanu. Tagad šis darbinieks ar iesniegumu vērsies Valsts policijā. Iesniegumā teikts: «Man kļuva zināmi apstākļi, kas liecina par Tonus Elast nodarbošanos ar kontrabandu un nelegālo līdzekļu legalizāciju. Iespējams, no kontrabandas iegūtie nelegālie līdzekļi daļēji tiek izmantoti politisko partiju finansēšanai. Aptuveni 60% no SIA Tonus Elast saražotās produkcijas tiek realizēta nelegāli – ar kontrabandas palīdzību saražotā prece tiek pārvietota pāri Latvijas robežai uz Krieviju.»

V.Kravcovs pārmetumus noliedz un uzskata, ka tie ir saistīti ar viņa latviešu valodas neprasmi. Viņš jau esot iepriekš zinājis, ka pret viņu gatavo politisku provokāciju.

Nekā Personīga noskaidrojis, ka V.Kravcova bijušā darbinieka iesniegumu šobrīd izvērtē Valsts ieņēmumu dienests, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

V.Kravcovs šā gada 19.janvārī ir atbrīvots no Tonus Elast valdes locekļa amata, liecina informācija oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis. Viņa vietā valdē iecelta Irina Vīnvalka. Tādas pašas izmaiņas notikušas arī uzņēmumā Komandors pluss.

Raidījums arī vēsta, ka V.Karvcovs par uzņēmēju kļuvis nejauši. Viņš bija aizdevis savam draugam naudu un tas, nespējot parādu dzēst, piedāvāja V.Kravcovam kļūt par savas firmas līdzīpašnieku. Uzņēmums Tonus Elast ražo medicīniskās saites. Sākumā ražotnē darbojušies daži cilvēki, bet lēnām audzis gan apgrozījums, gan peļņa.

Uzņēmuma gada pārskati liecinot, ka elastīgo saišu ražotnes peļņa piedzīvojusi uzrāvienu tieši tad, kad V.Kravcovs sadraudzējās ar Krievijas konsulātu. Uzņēmums lielāko daļu savu produktu sāka eksportēt uz Krieviju, un tā peļņa četrkāršojusies.

2009.gadā krīze bija gan Latvijā, gan Krievijā, tomēr arī šajā laikā deputāts pamanījies dividendēs saņemt vairāk nekā 400 tūkst. Ls. Liepājas krievu kopienas labklājība ir tieši atkarīga no V.Kravcova biznesa Krievijā. Publiski pieejamie kopienas darbības pārskati liecina, ka V.Kravcova uzņēmums ir tās lielākais ziedotājs.

Savukārt pats V.Kravcovs savu biznesa veiksmi ar sakariem Krievijas vēstniecībā nesaista.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām