Kravu plūsmas organizēšanai Terehovā meklēs ilgtermiņa risinājumu, cer vienoties par robežkontroles punkta rekonstrukciju

Autors: BNS
2010. gada 27. decembris plkst. 16:27

Kravu plūsmas organizēšanai Terehovā tiks meklēts ilgtermiņa risinājums, savukārt Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijā iecerēts vienoties par robežkontroles punkta rekonstrukciju, aģentūru BNS informēja Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, pirmdien apmeklējot Terehovas robežkontroles punktu, vienojušies, ka pirmssvētku laikā abu valstu pārstāvji uz robežas strādās pastiprinātā režīmā. Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars jau pagājušajā nedēļā uzdeva robežsargiem strādāt pastiprinātā režīmā.

Ministre arī pavēstījusi, ka 2011.gada martā Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijā iecerēts vienoties par Terehovas un Buročku robežkontroles punktu rekonstrukciju, jo tas ir vienīgais ilgtermiņa risinājums rindu samazināšanai uz robežas.

Savukārt sadarbībā ar satiksmes ministru Uldi Auguli nākamā gada sākumā tiks meklēts risinājums, lai izveidotu papildu štata vietas rindu regulēšanai Latvijas pusē un atslogotu Valsts robežsardzes darbu.

Par iepriekš minētajiem jautājumiem Iekšlietu ministrija 2011.gada februārī plāno sagatavot informatīvo ziņojumu apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Mūrniece Terehovas apmeklējuma laikā tikās ar robežkontroles punktā strādājošajiem Latvijas un Krievijas robežsargiem un muitas darbiniekiem, robežsardzes Ludzas pārvaldes priekšnieku Arvīdu Liepiņu, lai klātienē pārliecinātos par to, vai ir izdarīts viss iespējamais efektīvai kravu plūsmas organizēšanai. Terehovas robežkontroles punktu apmeklēja arī Augulis, Vešņakovs un Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Jau ziņots, ka Mūrniece bija uzdevusi Valsts robežsardzes priekšniekam pievērst īpašu uzmanību kravu plūsmas organizēšanai, lai gada nogalē nodrošinātu nepieciešamo pasākumu realizēšanu rindu samazināšanai uz robežas.

Aicinājumu šai problēmai pievērst uzmanību Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera vizītes laikā Krievijā Iekšlietu ministrijai izteicis arī Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins.

Pirmdien plkst. 13 Terehovas robežkontrole punktā izbraukšanu no Latvijas gaidīja 620 kravas automašīnu, bet plkst. 15 - 580 kravas automašīnu.