Kredītkaršu parādi ASV - ap triljonu dolāru

2018. gada 10. janvāris plkst. 12:25
Autors: Didzis Meļķis
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Jaunākie apkopotie ASV Federālo rezervju bankas dati par pērnā gada pirmajiem trijiem ceturkšņiem liecina, ka amerikāņu mājsaimniecības turpina grimt parādos, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Starp satraucošākajām sadaļām ir 808 miljardi USD nenomaksāto kredītkaršu parādi. Jāņem vērā, ka šī statistika ir vien par laika posmu līdz septembra beigām, proti, pirms rudens svētku un augošu tēriņu sezonas laikā no Visu svēto dienas līdz Jaunajam gadam. Attiecīgi izskan minējumi, ka kredītkaršu parāds kopumā 2017. gadā varētu būt sasniedzis jau triljona USD līmeni.

Lai gan ASV turpinās jau ieskicētā tendence samazināties hipotekāro kredītu daļai mājsaimniecību parādu kopapjomā, vispārīgi tomēr par «vidējo amerikāni» parādu sakarā var teikt, ka no vēstures tas ir mācījies vien to, ka no vēstures neko nemācās. Parādu nasta ap pērno gadu miju sasniedza pirmskrīzes apjomu, ieskaitot hipotekāros kredītus. Pat ja to salīdzinošā daļa ir samazinājusies, tad jau uz citu parādu rēķina.

Iekšējais patēriņš ar apmēram 70% daļu no IKP ir sevišķi nozīmīga ASV ekonomikas sastāvdaļa, tāpēc trauksmes zvans tiek skandināts tieši kredītkaršu parādu dēļ.

Visu rakstu Parāds taisās par brāli lasiet 10. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu