Kredītņēmēju aizstāvji: bankas kļūs piesardzīgākas

2010. gada 18. jūnijs plkst. 14:54
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas kredītņēmēju apvienība lūdz Latvijas valsts prezidentu Valdi Zatleru neatbalstīt šauras baņķieru grupas intereses un izsludināt Maksātnespējas likumu Saeimas pieņemtajā redakcijā.

Vēstulē prezidentam Kredītņēmēju apvienība (LAKRA) uz banku izteiktiem brīdinājumiem par kredītresursu dārdzību nākotnē atgādina, ka tieši šo resursu lētums izraisīja nekustamo īpašumu «burbuli» un faktiski arī krīzi Latvijas ekonomikā. Atbildības un riska trūkums no kredītiestāžu puses pieļāva 120% kredītu uz nepārbaudītu ienākumu un kredītvēstures pamata. LAKRA uzskata, ka banku pieprasītais līdzfinansējums tikai veicinātu uzkrāšanas kultūru Latvijā un mudinātu cilvēkus dzīvot atbilstoši saviem līdzekļiem. «Maksātnespēja nav sods par stāvēšanu neatļautā vietā, bet gan visas mantas zaudēšana, un divu gadu ilgs periods, kad ir jāizcieš skarbi ierobežojumi. Tieši otrādi, bankrota iespējamība liks galvojuma pieprasītājam rūpīgi pārbaudīt galvojuma kvalitāti, kas pēdējos gados nav ticis darīts, tādējādi diskriminējot šo saistību  pastiprinājuma līdzekli kā tādu.

Bankas iepriekš brīdināja, ka, stājoties spēkā galīgajā lasījumā atbalstītajiem grozījumiem maksātnespējas likumā, kur bankām nav pieņemams no četri līdz diviem gadiem saīsinātais periods, kad var atbrīvoties no saistībām, kredītu tirgus raita attīstība tiek apdraudēta. Sekas – augstākas procentu likmes, banku pieejas maiņa kredītu izsniegšanā, kas savukārt var kavēt visas tautsaimniecības un līdz ar to ekonomikas ātrāku atlabšanu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām