«Kreiso» dīzeli var dabūt desmit minūtēs

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 30. novembris plkst. 8:44

Nelegālā tirgus daļa benzīnam Latvijā patlaban varētu būt sasniegusi jau 30%, aprēķinājusi Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija (LDTA).

Dīzeļdegvielas nelegālā tirgus daļa vēl tiek aprēķināta, bet tirdzniecība ar to internetā notiek pilnā sparā, īpaši neslēpjoties un neuztraucoties par iespēju, ka likumsargi varētu tirgoņus notvert, izpētījusi Diena. Pēc LDTA aprēķiniem, valsts budžetā šādā veidā nenonāk vairāki desmiti, iespējams, pat simts miljoni latu.

«Man katru nedēļu no Krievijas atved 400 litru izcilas kvalitātes dīzeļa. Visi pērk un brīnās, cik labi mašīna brauc. Tas dīzelis mašīnai der arī ziemā, pats šorīt izbraucu, strādāja lieliski,» savas preces kvalitāti slavē Dienas sazvanītais tirgonis. Uz Rīgu gan viņš savu mantu nevedot, bet gribētāji varot atbraukt pakaļ pie viņa uz mājām Rīgas –Pleskavas šosejas malā, Alūksnes apkārtnē, un tas esot tā vērts – viņš litru degvielas tirgo par 60 santīmiem, bet, ja pērk vairumā, varot runāt arī par atlaidēm.

Tomēr autoservisu speciālisti prognozē, ka šajā ziemā, pieaugot nelegālās degvielas apjomam, automašīnām ar dīzeļmotoriem sagaidāmas problēmas, jo no Krievijas nelikumīgi ievestā vasaras dīzeļdegviela paralizēs motora darbību. Par to liecinot pērn pieredzētais.