Krievi vēlas Eiropas dalību Kaļiņingradas AES celtniecībā

2012. gada 27. februāris plkst. 17:17
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Krievija aizvada sarunas ar Eiropas energokompānijām par atomelektrostacijas (AES) celtniecību Kaļiņingradā, pavēstījusi energokompānija Rosatom.

«Pašlaik tiek aizvadītas sarunas ar lielām Rietumeiropas energokompānijām, kas ir izrādījušas nopientu vēlmi piedalīties Kaļiņingradas AES celtniecībā,» sacīja Rosatom inženierprojektu vadītājs Sergejs Bojarkins, vēsta Ria Novosti.

Krievija Baltijas AES celtniecību Kaļiņingradā uzsāka 2010. gadā. Paredzēts, ka AES pirmais bloks darbību uzsāks 2017. gadā, bet otrā bloka celtniecība jāuzsāk šogad un jāpabeidz 2018. gadā.

Db.lv jau vēstīja, ka eskperti iepriekš apšaubījuši Kaļiņingradas AES drošību. «AES būvniecība ir ļoti dārgs projekts, un, iespējams, Kaļiņingradas AES drošības aspekts būs zemāks, nekā varētu vēlēties,» sacīja Fizikālās enerģētikas institūta izpētes vadītājs profesors Viktors Zēbergs.

Vēstīts arī, ka Kaļiņingradas AES būvnieks Krievijas kompānija Rosatom aizvadītā gada vasarī rīkoja vairākus starptautiskus pasākumus, lai pārliecinātu sabiedrību par savu staciju drošību.

Šo sanāksmju laikā iebildumi no ārvalstu dalībnieku puses attiecībā uz Kaļiņingradas AES drošību nebija dzirdami. Kaļiņingradā ir plānots uzbūvēt divus 1170 MW AES blokus. Saražotā elektroenerģija paredzēta gan Krievijas, gan Baltijas, kā arī Polijas, Skandināvijas un Vācijas vajadzībām.

Eksperti arī atzīst, ka Baltijas reģionā, visticamāk, taps tikai viena atomelektrostacija - tā, kuru uzbūvēs pirmo. Pašlaik vēl arvien notiek runas par trīs paralēlu atomelektrostaciju (AES) projektu - Baltkrievijā, Krievijā un Lietuvā - realizāciju.

Dalies ar šo rakstu