Viedierīces

Krievija no 1.janvāra valstī varētu pārtraukt iPhone un iPad darbību

LETA, 12.11.2014

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas valdība no nākamā gada 1.janvāra valstī varētu atslēgt pakalpojumu sniegšanu ASV informācijas tehnoloģiju giganta Apple Inc. ražotajiem viedtelefoniem iPhone un planšetdatoriem iPad, vēsta Baltkrievijas portāls by24.org.

Apple pārstāvji nesen notikušā laikraksta Wall Street Journal rīkotā tehnikas konferencē neoficiāli atklāja, ka ASV valdība uz uzņēmumu izdara nopietnu spiedienu, pieprasot tam pievienoties pret Krieviju noteiktajām sankcijām.

Gadījumā, ja ASV valdībai izdosies piespiest Apple pievienoties šīm sankcijām, Krievijas valdība īstenos tā dēvēto distances bloķēšanu visām ierīcēm, balstoties uz to atrašanās vietu.

Vienīgais, kas pagaidām var atturēt visu iPhone un iPad pārvēršanu Krievijas teritorijā par nelietojamām ierīcēm, ir kategoriska Apple nevēlēšanās pakļauties šīm prasībām. Kompānijas pārstāvji Krieviju uzskata par perspektīvu un ienesīgu tirgu, un zaudēt klientus tās teritorijā nevēlas.

Taču Apple darbojas zem ASV jurisdikcijas un pēc tiešu valdības norāžu saņemšanas tā būs spiesta tās izpildīt.

Tikmēr ASV portāls Phonearena.com vēsta, ka ASV valdības izdarītais spiediens nav vienīgais un pat ne ticamākais iemesls, kura dēļ iPhone un iPad no 1.janvāra Krievijā varētu pārstāt darboties. Portāls norāda, ka Krievijas valdība nesen pieņēma likumu par personīgo datu glabāšanu, kas paredz, ka valsts pilsoņu lietotājvārdus, paroles, vārdus un uzvārdus, adreses un telefonu numurus nepieciešams glabāt serveros, kas fiziski izvietoti Krievijā.

Apple operētājsistēmas iOS sakarībā šie dati tiek glabāti iCloud servisā, kura serveri izvietoti ASV un kurus kompānija pārvietot uz Krieviju negrasās. Tāpēc, ja vien Krievijas likumdevēji pēdējā brīdī nepārdomās, Krievijas regulators Roskomnadzor būs spiests valstī automātiski bloķēt piekļuvi visiem Apple pakalpojumiem.

Tāpat par iemeslu iespējamai iPhone un iPad darbības pārtraukšanai tiek uzskatīta Krievijas homofobija. Mediji vēsta, ka iPhone un iPad nīdēju skaits Krievijas teritorijā strauji palielinājies pēc tam, kad Apple vadītājs Tims Kuks publiski paziņoja, ka ir homoseksuālas orientācijas.

Komentāri

Pievienot komentāru