Krievija vēloties būvēt ātrgaitas maģistrāli caur Latviju

2007. gada 31. oktobris plkst. 15:33
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Kaļiņingradas apgabala gubernators paudis Krievijas interesi būvēt ātrgaitas maģistrāli cauri Kaļiņingradas apgabalam, kuras viens posms caur Lietuvu un Latviju vestu uz Krieviju, bet otrs – cauri Polijai uz Rietumeiropu.

Lai pārrunātu Latvijas Republikas un Kaļiņingradas apgabala sadarbības perspektīvas, trešdien, 31.oktobrī finanšu ministrs Oskars Spurdziņš, izpildot Ministru prezidenta pienākumus, tikās ar Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala gubernatoru Georgiju Boosu. Sarunā piedalījās arī Krievijas vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Kaspars Gerhards, informēja Finanšu ministrija.

Sarunas sākumā gan O.Spurdziņš, gan G.Booss pauda gandarījumu par Latvijas – Krievijas  starpvaldību komisijas darba uzsākšanu un tās pirmo sēdi pilnā sastāvā, kas notika šī gada 20.jūlijā, kā arī par Latvijas – Krievijas līguma par Valsts robežu parakstīšanu, kas apliecina Latvijas un Krievijas attiecību pragmatismu. O.Spurdziņš informēja G.Boosu, ka nākamā starpvaldību komisijas tikšanās paredzēta 2008.gadā, bet darba grupu tikšanās paredzētas jau nākamā gada pavasarī. Pašlaik, gatavojoties nākamajām sēdēm, norit darbs  pie līgumu bāzes papildināšanas un citu jautājumu risināšanas, tajā skaitā Latvijas – Krievijas tranzīta attīstības perspektīvas.

Kaļiņingradas apgabala gubernators savukārt pauda Krievijas interesi būvēt ātrgaitas maģistrāli cauri Kaļiņingradas apgabalam, kuras viens posms caur Lietuvu un Latviju vestu uz Krieviju, bet otrs – cauri Polijai uz Rietumeiropu. Tāpat abas puses atzina nepieciešamību pastiprināt sadarbību enerģētikā, it īpaši – elektroenerģijas ražošanā, kas var kļūt par akūtu problēmu pēc Ignalinas AES slēgšanas. Latvijas puses pārstāvji izteica G.Boosam vēlmi radīt pēc iespējas lielāku konkurenci Latvijas enerģētiskajā sektorā, mazinot monopolistu iespējas ietekmēt tirgu.

Tūrisms ir vēl viena sfēra, kurā gan G.Booss, gan O.Spurdziņš saskatīja sadarbības iespējas starp Baltijas valstīm un Kaļiņingradas apgabalu. G.Booss ierosināja sarīkot lietišķu forumu abu valstu tūrisma kompānijām un izstrādāt tūrisma maršrutus uz vairākām dienām pa Latviju, Lietuvu un Kaļiņingradas apgabalu.

Tikšanās noslēgumā tika pārrunātas sadarbības iespējas izglītībā un kultūrā. 

 


 

Dalies ar šo rakstu