Krievijas atgriešanās obligāciju tirgū nespēj piesaistīt ārvalstu investorus 

Krievijas atgriešanās starptautiskajā obligāciju tirgū radījusi interesi iekšzemē, taču nav piesaistījusi ārvalstu investorus, otrdien paziņoja krievu mediji un analītiķi.

LETA, 25.5.2016

Līdz otrdienas dienas vidum Krievijas obligācijas bija saņēmušas solījumus aptuveni 6,3 miljardu dolāru apmērā, vēsta banku informācijas avoti.

Laikraksts Vedomosti norāda, ka gandrīz visi investori ir no Krievijas. Ārvalstu investoru trūkums lika Krievijas valdībai otrdien saglabāt solīšanu atklātu, lai arī sākotnējais plāns bija to rīkot tikai vienu dienu.

Obligāciju emitēšanu Krievijas Finanšu ministrija daļēji uztver kā tirgus pārbaudi, lai arī galvenā motivācija ir valsts finanšu problēmās nonākušais budžets.

ASV brīdinājušas, ka tās bankas nedrīkst piedalīties obligāciju piedāvājumā, kas, visticamāk, ir atbaidījis daļu potenciālo investoru, lai arī neviens Savienoto Valstu likums neliedz Amerikas investoriem piedalīties solīšanā.

Kā vēstīts, Krievija pirmdien paziņoja par atgriešanos starptautiskajā obligāciju tirgū, kur tā nav bijusi kopš rietumvalstis pret to noteica sankcijas saistībā ar Maskavas lomu Ukrainas konfliktā.