Krievijas centrālā banka pārņem 12.lielākās bankas Binbank kontroli

2017. gada 21. septembris plkst. 13:54
Autors: LETA--AFP
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Krievijas centrālā banka ceturtdien paziņoja, ka pārņem kontroli pār Krievijas 12.lielāko banku pēc aktīvu apmēra Binbank, kas trešdien lūdza finanšu palīdzību.

Centrālā banka norāda, ka tā kļūs par Binbank lielāko akcionāri un šī glābšana aptvers arī vairākas bankas struktūrvienības.
Tāpat banka iecēlusi pagaidu administratorus, lai pārvaldītu Binbank, taču viņi sadarbosies ar pašreizējiem bankas vadītājiem un īpašniekiem, lai nodrošinātu tās mierīgu darbību un atlabšanu.

Kā vēstīts, Krievijas Banka trešdien paziņoja, ka piešķīrusi Binbank aizdevumu finanšu likviditātes nodrošināšanai, līdz tiks pieņemts lēmums par to, vai glābt banku.

Binbank lūgusi centrālo banku veikt tās sanāciju, izmantojot Banku sektora konsolidācijas fondu, ko centrālā banka šogad izveidoja problēmās nonākušu banku finansiālai atveseļošanai.

Binbank ir dibināta 1993.gadā un ietilpst magnāta Mihaila Gucerijeva ģimenes kontrolētajā grupā Safmar, kurā ir arī naftas kompānija RusŅeftj, ogļu ieguves uzņēmums Russkij ugoļ, celtniecības kompānijas un citi uzņēmumi. Gucerijevam pieder 39% Binbank akciju, bet viņa radiniekam Mikailam Šišhanovam - 59% akciju.

Līdz šim centrālā banka nolēmusi piešķirt līdzekļus sanācijai no Banku konsolidācijas fonda tikai vienai bankai - pēc aktīvu apmēra astotajai lielākajai bankai Otkritije. Lēmums par to tika ieņemts augusta beigās.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām