Krievijas pilsoņi izskata iespējas pirkt ne tikai dzīvokļus, bet arī namīpašumus

2011. gada 17. marts plkst. 13:38
Dalies ar šo rakstu

Šā gada sākumā ir palielinājusies Krievijas investoru interese iegādāties namīpašumus Rīgas centrā un Vecrīgā, ziņo Arco Real Estate.

Pēc kompānijas novērojumiem, izvēle ir par labu restorānu telpām, veikalu telpām ar stabiliem nomniekiem. «Investors no Krievijas ar vienu miljonu eiro Latvijā tiek uzskatīts par nopietnu sarunas partneri, bet, piemēram, Maskavā viņam grūti būtu atrast labu investīcijas objektu par šādu naudas summu. Eirozonas un valodas barjeras neesamība papildina izvēli par labu Latvijai,» pieļauj Arco Real Estate komerdepartamenta vadītājs Guntis Kanenbergs. Pārsvarā tiek meklēti objekti, kur ieguldījuma atdeve ir 7 – 10%.

Kopumā šā gada sākumā pakāpeniski samazinās neiznomātās telpas. Tas ir vērojams visu komerplatību sektoros, taču jo īpaši – tirdzniecības telpu segmentā.

Šobrīd tirdzniecības telpu nomnieki vairumā gadījumu ir saistīti ar restorānu, skaistumkopšanas un pārtikas veikalu biznesu. Par 7 – 8 % ir palielinājusies nomas maksa Rīgas centra pieprasītāko tirdzniecības ielu posmos un mikrorajonu tirdzniecības centros, ko kompānija skaidro ar nepietiekamu tirdzniecības telpu pieejamību vietās ar lielāku klientu plūsmu.

Biroja platību segmentā lielāks pieprasījumu ir pēc kvalitatīvām vidējām vai lielām biroja telpām – no 150 līdz 1000m2. Namīpašnieki cenšas noturēt nomas maksu līmeni, bet nomnieki meklē un atrod kvalitatīvas telpas par tirgus situācijai adekvātu nomas maksas līmeni (5 – 7 eiro/m2).

Līdz ar vispārējā noskaņojuma uzlabošanos ražošanas nozarē, ir novērojama pieprasījuma palielināšanās pēc ražošanas telpām gan metālapstrādei, gan kokapstrādei, norāda Arco Real Estate. Uzņēmumi, kas saskata izaugsmi nākotnē, izskatot arī iespēju iegādāties telpas.

Pieprasījums varētu pieaugt gan no austrumu valstu kaimiņu puses, gan no Skandināvijas uzņēmējiem, pieļauj G. Kanenbergs. Līdz ar eksporta tirgus apjomu palielināšanos varētu gaidāms pieprasījuma palielinājums pēc tehniski nodrošinātām, mūsdienīgām industriālajām būvēm ar nomas maksu 3 – 5 eiro/m2.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām