Krievu miljardieri pērk ASV savrupmājas

2011. gada 03. augusts plkst. 18:28
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Arvien vairāk investīciju elitārajos nekustamajos īpašumos, kuru cena pārsniedz 20 miljonus ASV dolāru, ASV veic Krievijas miljardieri, vēsta Bloomberg.

Šī gada aprīlī Maijami Bīčā tika veikts dārgākais darījums kopš 2006. gada, kad Krievijas Standard Bank un Standard Vodka īpašnieks Roustams Tariko iegādājās nekustamo īpašumu par 25,5 miljoniem ASV dolāru Zvaigžņu salā (Star Island), vēsta Bloomberg.

Kaimiņos Standard Vodka īpašniekam R. Toriko Zvaigžņu salā atrodas Vladislava Doroņina, Capital Group vadītāja savrupmāja. Nekustamā īpašuma cena ir 16 miljoni ASV dolāru un iepriekš tā piederēja basketbolistam Šakilam O'Nīlam.

«Pašlaik šī ir statusa lieta,» medijam norādījis One Soteheby’s International Realty Inc. aģents Floridā Horhe Uribe (Jorge Urube).

Ārvalstu investori iegādājas vienas no dārgākajām mājām ASV. To sekmē mājokļu tirgus krīze un vājais ASV dolārs, kas nekustamo īpašumu ASV padara par ļoti izdevīgu pirkumu. Arvien vairāk rezidenču, kuru cena pārsniedz 20 miljonus ASV dolāru, tiek pārdotas tādos populāros ārzemnieku biznesa un atpūtas ceļojumu galamērķos kā Ņujorka, Kalifornija un Florida, saskaņā ar Miller Samuel Inc. un DataQuick, vēsta medijs.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos Manhetenā tika pārdotas septiņas mājas, kuru cena pārsniedz 20 miljonus ASV dolāru, pērn attiecīgajā periodā tika pārdotas piecas rezidences. Vidējā mājokļa cena bija 27,5 miljoni ASV dolāru, kas ir par 15% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā. Darījumu Manhetenā ir veicis Krievu komponists Igors Krutojs, viņa mājoklis izmaksāja 48 miljonus ASV dolāru.

Losandželosā šogad pārdotas 42 mājas, kas dārgākas par 20 miljoniem dolāru, un tas ir par sešām mājām vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, saskaņā ar DataQuick.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām