Kriminālprocesu par 19 santīmus vēru zādzību izbeidz apsūdzētā nāves dēļ

2011. gada 28. janvāris plkst. 19:09
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Augstākās tiesas (AT) senāts nolēmis izbeigt kriminālprocesu par 19 santīmus vērtas Maggi buljona paciņas zādzību – šāds lēmums pieņemts apsūdzētā nāves dēļ.

AT preses sekretāre Baiba Kataja aģentūru LETA informējusi, ka apsūdzētajam tikusi celta apsūdzība par to, ka viņš, būdams jau agrāk sodīts par zādzību, 2009.gada 30.oktobrī SIA Maxima Latvija veikalā Rēzeknē paņēmis no plaukta vienu 19 santīmus vērtu buljona Maggi paciņu, ielicis to virsjakas kabatā un nesamaksājot pagājis garām kasei.

Šīs apsūdzētā darbības pirmstiesas izmeklēšanā kvalificētas saskaņā ar Krimināllikuma (KL) 180.panta 2.daļu - zādzība nelielā apmērā, ja tā izdarīta atkārtoti.

Pirms lietas izskatīšanas pirmās instances tiesā, apsūdzētais nomiris. Neraugoties uz to, tiesai bija jāizlemj, vai mirušais apsūdzētais ir vai nav izdarījis noziedzīgo nodarījumu.

Rēzeknes tiesa pērn nolēmusi apsūdzēto atzīt par nevainīgu, taču prokurore apsūdzību nav grozījusi, kaut arī apsūdzētais jau bija miris. Arī Latgales apgabaltiesa, izskatot lietu apelācijas kārtībā, 2010.gada 9.novembrī pirmās instances tiesas spriedumu atstājusi negrozītu, taču prokurore par apelācijas instances tiesas lēmumu iesniegusi kasācijas protestu, lūdzot atcelt apelācijas instances tiesas nolēmumu un kriminālprocesu izbeigt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām