Kriminālvajāšanai nodod lietu par piekaramo griestu nobrukšanu Pumpuru vidusskolā 

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu un nodevusi kriminālvajāšanai lietu par piekaramo griestu nobrukšanu Pumpuru vidusskolā Jūrmalā. Procesa ietvaros par aizdomās turamajiem atzītas četras personas – arhitekts, būvuzraugs, būvdarbu vadītājs un apakšuzņēmēja firmas pārstāvis, informē VP. 

Zane Atlāce - Bistere, 26.9.2016

Foto ir ilustratīva nozīme, avots: VP

Rīgas apgabala prokuratūrai nosūtīta krimināllieta par būvniecības normu pārkāpumiem, kā rezultātā 2014. gada 6. oktobrī nobruka būves daļas griestu konstrukcija Pumpuru vidusskolā.

Ekspertīžu rezultāti liecina, ka griesti nogruvuši, jo nebija izvēlēti atbilstošas kvalitātes materiāli – tie bijuši pārāk neizturīgi.

Izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi, kas dod pamatu uzsākt 1972. gadā dzimušā arhitekta, 1984. gadā dzimušā būvuzrauga, 1961. gadā dzimušā būvdarbu vadītāja un 1984. gadā dzimušā apakšuzņēmēja firmas pārstāvja  kriminālvajāšanu. Iepriekš šīs personas nav nonākušas policijas redzeslokā.

Pret minētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 239. panta pirmās daļas 2014. gada redakcijā – par būvju celtniecības normu vai noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā sabrukusi būves daļa. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Brīdī, kad nogruva skolas pirmā stāva gaiteņa piekaramo griestu konstrukcija, notika mācību stundas, līdz ar to skolēni atradās mācību klasēs un laimīgas sagadīšanās dēļ nebija cietušo.