Investors

Kriptovalūtu drudzis ir galā

Db.lv, 04.02.2019

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kriptovalūtu drudzis ir beidzies, atsaucoties uz Parīzes finanšu tehnoloģiju foruma dalībnieku pausto viedokli, raksta Bloomberg.

Pēdējo 12 mēnešu laikā 10 lielāko kriptovalūtu aktīvu vērtība ir sarukusi par 80% un patlaban pesimisms analītiķu un investoru vidū palielinās, valdot uzskatam, ka šī tehnoloģija vēl nav gatava lietošanai, īpaši nozarē, kas ir tik strikti regulēta.

«Bankas nav gatavas modelim, ar kura palīdzību nauda tiek konvertēta kriptovalūtās un tad atkal atpakaļ,» sacījis SWIFT vadītājs Gotfrīds Leibrands, uzsverot, ka nav skaidrs, ka blokķēde ir labāka par to sistēmu, kas patlaban ir pieejama maksājumiem.

Nesen stājies spēkā jaunā maksājumu direktīva, kas liek bankām sniegt finanšu tehnoloģiju kompānijām plašāku datu apjomu par klientu, līdz ar to tā tāpat pietiek darāmā, lai vēl pievērstu uzmanību kriptovalūtām, norāda eksperti.

Foruma laikā tika apspriesta arī banku pakalpojumu digitalizācija, kā arī finanšu tehnoloģiju nozares attīstība, uzsverot, ka tā kļūst aizvien attīstītāka, piesaistot aizvien lielākas investīcijas, savukārt lielās maksājumu kompānijas meklē iespējas iegādāties šī sektora uzņēmumus.

Komentāri

Pievienot komentāru