Kristovski turpina vajāt sarakste ar Sluci 

Krievijā joprojām tiek iztirzāta ārlietu ministra Ģirta valda Kristovska sarakste ar nu jau bijušo partijas biedru Aivaru Sluci. KF ārlietu ministrijas pārstāvis presei paudis cerību, ka ministrs savā darbībā rīkosies Latvijas interesēs un nedos priekšroku saviem sarakstē paustajiem uzskatiem, vēsta ITAR-TASS.

Jānis Lasmanis, 12.11.2010

KF Ārlietu ministrijas pārstāvis Aleksejs Sazonovs, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, apliecinājis,ka KF Ārlietu ministrija ir ņēmusi vērā atklātībā nodotos Ģ. V. Kristovska un A. Sluča sarakstes fragmentus, tajā skaitā jautājumam par Abrenes aprinķa atgūšanu no KF, taču uzskata, ka jebkurš mēģinājums pārskatīt 2007.gadā spēkā stājušos līgumu par abu valstu robežām ir vērtējams kā provokācija.

«Šie notikumi (sarakste) ar veselo saprātu nav aptverami un atstāj nepatīkamu pēcgaršu. [..] Mēs ceram, ka Latvijas ministrs, kurš pārvarot dažas problēmas, tomēr saglabājis savu amatu, dzīvē nesekos saviem aizspriedumainajiem uzskatiem, bet būs uzticīgs latvijas valdības oficiālajai nostājai,» teicis A. Sazonovs.

Db jau vēstīja, ka pēc tam, kad atklātībā nonāca Ģ. V. Kristovksa sarakste ar ASV ārstu A. Sluci, opozīcija rosināja ministram izteikt neuzticību. Tomēr saskaņā ar Saeimas balsojumu ministrs savu amatu saglabāja.

Sarakstē A. Slucis pauda ksenofobiskus uzskatus par krieviem, kā arī pauda aicinājumu Latvijas teritorijai atkal pievienot Abrenes/Pitalovas aprinķi. Saskaņā ar populāro sarakstes interpretāciju, Ģ. V. Kristovskis A. Sluča paustajām idejām pilnībā piekritis un atbalstījis tās.