Krīze par ceturtdaļu apcirpusi starptautisko dzelzceļa pasažieru skaitu

Autors: Māris Ķirsons
2010. gada 23. februāris plkst. 17:09

Ekonomiskās krīzes ietekmē pagājušajā gadā starptautiskajā dzelzceļa satiksmē tika pārvadāti 275 474 pasažieri, kas ir par 24,6 % mazāk salīdzinot ar 2008.gadu.

Tā norādīts a/s Latvijas dzelzceļš informācijā. Visvairāk pasažieru izmantojuši starptautisko pārvadājumu pakalpojumus vasaras mēnešos, ierastajā atvaļinājumu laikā, kad cilvēki dodas atpūsties, kā arī apciemot savus radiniekus un draugus. Šajā laikā LDz starptautiskajos vilcienos ir pārvadājusi 36% pasažieru no kopējā pārvadāto pasažieru skaita. Nozīmīgs mēnesis starptautiskajos pasažieru pārvadājumos ir bijis arī janvāris, kad tika pārvadāti 27 285 pasažieri jeb 10% no kopējiem pārvadājumiem. Pārējos mēnešos vidēji tika pārvadāti 18 715 starptautiskās satiksmes pasažieri jeb ap 7% no kopējiem pārvadājumiem katru mēnesi, norādīts uzņēmuma informācijā.

2009.gadā starptautiskos pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu Latvijā nodrošināja valsts a/s Latvijas dzelzceļš (LDz), uzticot pasažieru pārvadājumu organizēšanu meitas uzņēmumam – SIA LDz Cargo sadarbībā ar SIA L-Ekspresis.