Kronvalda parka pērtiķi-kosmonautu pārvietos uz Avārijas brigādes parku

2017. gada 16. oktobris plkst. 13:50
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Pēterburgā dzīvojošā krievu mākslinieka Denisa Prasolova darbu sērijas Pirmā ekipāža (2016) skulptūra Sems, kas Kronvalda parkā tika uzstādīta pagājušā gada rudenī Tēlniecības kvadriennāles ietvaros, tiks pārcelta uz Avārijas brigādes parku.

Laikmetīgās tēlniecības festivāls Tēlniecības kvadriennāle Rīga notiek reizi 4 gados, un pagājušajā rudenī, no 10.septembra līdz 28.oktobrim, pilsētā pulcēja 24 starptautiskus māksliniekus. Festivāls norisinājās Vāgnera zālē un Rīgas pilsētvidē. Publiskajā telpā, atbilstoši saskaņojumiem, tika izstādīti septiņi dažādu mākslinieku darbi, tajā skaitā arī Kronvalda parkā esošais mākslinieka Denisa Prasolova pērtiķis-kosmonauts Sems.

Darbu grupa ir veltījums kosmosa izpētē boja gājušajiem, kopā 42, dzīvniekiem.

Skulptūras Sems saskaņojums beidzās šī gada aprīlī, taču, ņemot vērā skulptūras popularitāti, pasākuma organizatori jau pavasarī uzrunāja atbildīgās instances un vēlējās to uzdāvināt pilsētai. Līdz pat rudenim norisinājās sarunas ar Rīgas pilsētu par iespēju skulptūrai palikt parkā vai atrast citu vietu Rīgā, taču vienoties neizdevās un šobrīd tā ir atradusi jaunas mājas, un tuvāko divu nedēļu laikā tiks pārvietota uz Avārijas brigādes parku.

Festivāla kurators, mākslinieks Aigars Bikše norāda, ka publiskā māksla veido tolerantu un atvērtu sabiedrību, tāpēc ir saprotams, ka jebkura aktivitāte publiskajā telpā saskarsies ar kritiku, taču svarīgi ir saprast, ka publiskās mākslas dažādās valodas ir mūsdienu rietumu pilsētu identitātes sastāvdaļa. Viņš norāda, ka par skulptūru saņemtas daudz atzinības par gan no vietējiem iedzīvotajiem, gan pilsētas viesiem.

Taču netrūka arī iebildumu par skulptūras atrašanos šajā pilsētas centra parkā, līdz ar to panākta vienošanās to pārvietot citur.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām