Kuģniecība «iegrābusies» ar Ventspils naftas uzņēmumiem

Autors: Ieva Mārtiņa
2010. gada 16. jūlijs plkst. 10:32

Latvijas kuģniecība turpina sarunas ar lielāko akcionāru Ventspils naftu, lai vienotos par 2008.gadā noslēgtā un daudzos finanšu ekspertos neizpratni radījušā vairāku uzņēmumu un īpašumu pirkuma darījuma restrukturizāciju. Paziņojumā biržai Latvijas kuģniecība (LK) informē, ka tā vēlas panākt abu uzņēmumu visiem akcionāriem maksimāli izdevīgu savstarpējo darījumu nosacījumu maiņu, kas palīdzētu nodrošināt uzņēmuma finansiālo rādītāju stabilitāti un sekmētu gan Kuģniecības, gan Ventspils naftas koncerna turpmāko finansiāli ekonomisko darbību. Jau vēstīts, ka darījumu summa bija  82,7 miljoni latu.   «LK jau vairākkārt publiski informējusi visus savus investorus, ka, ņemot vērā krasās izmaiņas mediju, poligrāfijas un nekustamā īpašuma biznesa tirgū, jau kopš 2009.gada nogales tiek risinātas sarunas ar VN par 2008.gadā noslēgtā vairāku uzņēmumu un īpašumu pirkuma darījuma resturkurizāciju atbilstoši šābrīža objektīvajai tirgus situācijai, visu akcionāru interešu garantēšanai un LK pašreizējām iespējām, nodrošinot arī turpmāku stabilu LK finansiāli ekonomisko darbību,» teikts paziņojumā.

Kamēr nebūs panākta vienošanās, kuģniecība nevarot iesniegt patiesu un objektīvu finanšu informāciju uzņēmuma finanšu dokumentācijā, tajā skaitā 2009.gada pārskatā. Šā brīža spekulācijas attiecībā uz iespējamajiem 2009.gada pārskatā iekļaujamajiem finanšu datiem būtu uzskatāmas par klaji pretlikumīgām un visus LK ieguldītājus maldinošām ziņām, par ko LK valdei nāktos uzņemties likumā noteikto administratīvo atbildību. Šāda LK nostāja izskaidrojama ar faktu, ka, panākot vienošanos par darījumu restrukturizāciju ar VN, no kā loģiski izrietētu arī vairāku grāmatvedības uzskaites nosacījumu maiņa, LK auditētajā 2009.gada pārskatā iekļautie finanšu rādītāji būtiski atšķirtos no potenciālajiem datiem pašlaik, pilnīgi noteikti pārsniedzot 10% atšķirību līmeni.

«Formāla prasību izpilde nevar būt prioritāra situācijā, kad runa ir par uzņēmuma nākotni. Pretējā gadījumā mēs būsim maldinājuši savus akcionārus,» uzsver LK valdes loceklis un viceprezidents finanšu jautājumos Raivis Veckāgans.