Tirdzniecība un pakalpojumi

Kuldīgā atklāta koprades telpa METRO CoworkingKuldīga

Monta Glumane, 07.05.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kuldīgā, Liepājas ielas 8 radošajā kvartālā atvērta koprades telpa «METRO CoworkingKuldīga», kas paredzēta dažādu nozaru mazajiem uzņēmējiem, iesācējuzņēmumiem, pašnodarbinātajām personām, kā arī tūristiem un pilsētas viesiem.

«METRO CoworkingKuldīga» atrodas vecpilsētas sirdī, vēsturiskajā, 1913. gadā uzņēmēja Roberta Hercberga celtajā namā. Telpas aprīkotas ar visu biroju telpām nepieciešamo, sākot no tikšanās un sapulču telpām, printera, skenera un ātrgaitas bezvadu interneta, beidzot ar slēdzamiem dokumentu skapjiem, bufetes - kafejnīcas 10 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, biznesa portālam db.lv stāsta koprades telpas vadītāja Inga Ziņģe-Pupiņa.

«Lai esošās telpas mēs varētu izmantot savam mērķim, tajās bija jāveic kapitālais remonts, jāpārvelk elektrības, apkures, santehnikas sistēma, kas arī ir projekta lielākais ieguldījums, tad, protams, pamatlīdzekļi un visa nepieciešamā biroja tehnika. Esam gatavi apkalpot pastāvīgi līdz 35 darba galdiem. Plus esam iekārtojuši lekcijas telpu, kurās varam uzņemt līdz 50 cilvēkiem.»

Pēc I.Ziņģes-Pupiņas stāstītā, starp koprades telpas klientiem ir un varētu būt – interjera un grafiskie dizaineri, mākslinieki, fotogrāfi, reklāmas pārdošanas, apdrošināšanas konsultanti un pārstāvji, žurnālisti, kultūras menedžeri, projektu vadītāji u.c.

«Īpašu pētījumu nebijām veikuši, bet ņēmām vērā to, kādos darba apstākļos paši kā dizaina kompānija SIA «Royal key» gribētu strādāt, kā arī citu profesionāļu un draugu vēlmes. Pirmo nedēļu devām visiem iespēju izmantot telpas bez maksas. Interese ir un kļūst arvien lielāka,» saka «METRO CoworkingKuldīga» vadītāja.

Koprades telpas vadītāja stāsta, ka šobrīd tiks attīstīta esošā koprades telpa, kā arī plānots sadarboties ar citām koprades telpām, piedāvājot abpusēji izdevīgu sadarbību, piemēram, ka abu pušu biedri var brīvi izmantot koprades telpas piedāvājumu dažādās pilsētās. Šādu sadarbību kuldīdznieki jau noslēguši ar «Coworking Liepāja» koprades telpām.

«Šobrīd jau vairākās lielpilsētās Latvijā profesionāļiem tiek piedāvāta šāda iespēja, tā kā gluži jaunums tas nav. Iespējams, mazpilsētā šāda koprades telpa ir pirmā. Domāju šobrīd ir pozitīva attīstības tendence šādam produktam, jo profesionāļi vēlas savus uzņēmuma līdzekļus tērēt viedāk, netērējot finanses individuālos birojos par pieklājīgu īres maksu. Un, ja uzņēmuma pamatkomanda sastāv no 1 līdz 3 cilvēkiem, šāda platforma ir vienkārši ideāla darbam, pie tam - lielākā pievienotā vērtība ir būt darba vidē, kur ir iespēja veidot jaunus kontaktus, satikt citus profesionāļus no citām nozarēm, kopā mācīties, strādāt un vienam otru iedvesmot lielākiem mērķiem un sapņiem,» par koprades telpu attīstību Latvijā saka «METRO CoworkingKuldīga» vadītāja Inga Ziņģe-Pupiņa.

Komentāri

Pievienot komentāru