Kuldīgā top telpiskās plānošanas centrs

2011. gada 13. aprīlis plkst. 10:09
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Kuldīgā taps Kurzemes telpiskās plānošanas un ilgtspējīgās attīstības centrs.

Ar Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas valdības atbalstu Kuldīgas novada dome un RTU īsteno projektu, kura galvenais nolūks ir mūsdienīgot teritorijas plānošanu, izmantojot grafiskās, modelēšanas u.c. datorprogrammas, laikrakstam Kurzemnieks skaidrojis Kurzemes Attīstības aģentūras (KAA ) vadītājs Kaspars Rasa. Centrā galvenais ieguvums būšot datortehnika un modelēšanas programmas – ievadot attiecīgus datus, tās ļaušot modelēt dabas un sociāli ekonomiskos procesus, redzēt, kā mainītos zemes izmantošana, applūstošās teritorijas, iedzīvotāju skaits, satiksmes intensitāte, pakalpojumu pieejamība utt.  RTU Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centrs par projekta naudu veidos t.s. telpiskās simulācijas laboratoriju. Šis projekts ļaujot arī novada pašvaldībai izremontēt daļu ēkas Pilsētas laukumā 3, uz kurieni pārcelsies KAA un kur būs arī semināru telpas

Vēl viens nolūks ir stiprināt sadarbību starp nozares speciālistiem Latvijā un ārvalstīs. KAA un novada domes darbinieki jau bijuši pieredzes apmaiņā pētnieciskos institūtos un pašvaldībās Vācijā, Somijā un Norvēģijā. Trešo gadu tiek rīkota starptautiska zinātniska konference Telpiskā stratēģija ilgtspējīgai attīstībai. Projekta noslēgumā tāda būs no 26. līdz 28. aprīlim Kuldīgā.

Sākumā plānots, ka projekts izmaksās ap 865 tūkstošiem eiro, kur lauvas tiesa ir EEZ un Norvēģijas devums. Iekārtu iepirkums nav beidzies, tāpēc faktiskie tēriņi vēl nav zināmi, taču K.Rasa laikrakstam apgalvojis, ka projektēšanā un celtniecībā jau ietaupīts.

Dalies ar šo rakstu