Kuldīgas inkubatorā aug «cāļu» skaits

2012. gada 27. augusts plkst. 8:40
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kurzemes Biznesa inkubatora Kuldīgas filiālē šogad uzņemti astoņi jauni uzņēmumi.

Pieci uzņēmumi inkubatorā darbu sāka šā gada pirmajā pusē, bet vēl trīs uzņemti augustā. Savukārt trīs no izaugušajiem «cāļiem» devušies pasaulē. SIA Go4speed, SIA EKO braukšana un SIA LQS inkubatorā ir attīstījuši ideju līdz patstāvīgam un dzīvotspējīgam uzņēmumam, tādēļ tālāks atbalsts – infrastruktūra un konsultāciju pakalpojumi – uzņēmumiem vairs nav nepieciešami, saka filiāles vadītāja Marta Reboka.

Tikko inkubatorā uzņemts Mārtiņa Rūtenberga uzņēmums GazX, kas veic automašīnu pārbūvi, uzstādot tām sašķidrinātās gāzes (SNG) iekārtas. Nākotnē plānots pievērsties arī auto dabasgāzes (DG) iekārtu uzstādīšanai. «Jau šobrīd uzņēmums piedāvā auto aprīkot ar ūdeņraža sistēmām, kas ļauj samazināt iekšdedzes dzinēju degvielas patēriņu populārākajiem degvielas veidiem – benzīnam, dīzeļdegvielai, gāzei. Te liels tirgus potenciāls ir lauksaimniecības tehnika un kravas auto, kuriem ir liels darba apjoms, tāpēc iekārta atmaksāsies jau mēneša laikā,» stāsta M. Rūtenbergs.

Savukārt Edgars Raitums nodibinājis uzņēmumu Raituma krāsas un nodarbojas ar ekoloģisku krāsu ražošanu, tiecoties uz eksportu. Pašreiz uzņēmuma piedāvājuma klāstā ir lineļļas krāsas, kokdarvas krāsas, miltu jeb zviedru krāsas, līmes krāsas, lineļļas un kokdarvas lazūra, tonēta lineļļas tepe. Turpmāk KBI Kuldīgas filiālē atradīsies arī SIA Kalnarāji VN, kas sniedz uzskaites, grāmatvedības, kā arī konsultēšanas pakalpojumus nodokļu jautājumos.

No gada pirmajā pusē uzņemtajiem «cāļiem» SIA AL Electronics gatavojas nodot ražošanai īpašu skaņu aparatūras proptotipu. SIA BIO TECC ar slieku palīdzību ražo biohumusu, un jau tirgo to Kuldīgas novadā, nākotnē tēmējot uz eksportu. SIA Bool Games izstrādā aplikācijas AppStore tirgum, SIA RubīnsAD ir tāmētāji. Visstraujāk no jaunuzņemtajiem aug SIA Garšu fabrika, kas tikai šā gada aprīlī sāka darbību – dabīgi audzētu garšaugu pārstrādāšanu par garšvielām, kuru sastāvā nav sāls, konservanti vai citas piedevas. Uzņēmums jau atradis noietu Kuldīgā, Ventspilī, Kandavā, Rīgā un Liepājā, darbā pieņemti divi cilvēki, bet rudenī plānota vēl viena darbavieta.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu