Kuldīgas saplāksni pārceļ citā līgā

2018. gada 12. februāris plkst. 7:21
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Investējot aptuveni 17 milj. eiro, SIA Stiga RM ir nomainījusi visas saplākšņa ražošanas tehnoloģiskās iekārtas; šogad iecerēts īstenot rūpnīcas pēdējo – piekto kārtu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

2018. gads ir bērza saplākšņa rūpnīcas tehnoloģiskā bruņojuma un infrastruktūras izveides finišs. «Pašlaik ir līdzekļi, bet vēl nav veikti pasūtījumi par jaunu finierkluču šķirošanas, mizošanas un padeves līnijas piegādi,» stāsta SIA Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš. Tapšanas stadijā ir gatavās produkcijas noliktava, savukārt piegādes procesā ir vēl viena lobskaidas žāvēšanas iekārta. «Šogad vairs nav paredzama tāda situācija, kāda bija pērn, kad vecās iekārtas darbība tika apturēta, bet jaunās uzstādīšana un regulēšanas laiks izrādījās garāks par sākotnēji iecerēto, kā rezultātā itin bieži tika piedzīvoti brīži, kad ražošana tika «uzcelta» līdz zināmam apjomam un tad atkal saruka, jo iekārtas maiņas procesā jau nestrādāja teju vai visa rūpnīca,» viņš stāsta.

Šogad visi tehniskie uzlabojumi ir saistīti ar tā dēvētās otrās iekārtas (faktiski) visas ražošanas tehnoloģiskās līnijas pilnīgu nokomplektēšanu. «Jūnija sākumā iecerēta jaunās žāvēšanas līnijas iedarbināšana, kas pašlaik ir šaurā vieta, lai varētu paaugstināt saplākšņa ražošanas jaudu līdz iecerētajiem 4000 m3 mēnesī,» uzsver A. Ramoliņš. Tādējādi kopumā Kuldīgā saplākšņa ražotnē būs investēti aptuveni 37 milj. eiro.

Aizvadīto 2017. gadu uzņēmuma valdes loceklis dēvē par smagāko, jo paralēli ražošanai notikusi arī ēku un infrastruktūras būvniecība, kas savā ziņā pat viena otrai ir vairāk traucējušas.

Visu rakstu Kuldīgas saplāksni pārceļ citā līgā lasiet 12. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu