Eksperti

Kunturi: Parādījušies krāpnieki, kas uz mūsu zīmola rēķina grib gūt labumu

Gunta Bole, SIA Kunturi projektu vadītāja, 02.02.2018

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cēsu pusē parādījušies krāpnieki, kas uz mūsu zīmola rēķina grib gūt labumu.

Kopš 2008. gada pamazām esam attīstījuši savu zīmolu Kunturi, pirmos 10 gadus ar smaidīgo cūciņu, tagad ar lakoniskāku un modernāku vizuālo izskatu. Visus šos gadus esam prezentējuši sevi kā izcila un dabīga produkta ražotājus, un tie, kas mūs zina, ir pārliecināti, ka Kunturu produkts ir labs.

Mēs neesam pret konkurenci, bet esam par godīgu konkurenci.

Vienmēr ir bijuši kādi ne tik godīgi darboņi, kas uz mūsu labās slavas rēķina grib pārdot savu saražoto. Mēs neesam pret konkurenci, bet esam par godīgu konkurenci.

Cūkas barojam ar barību, kurā netiek izmantoti ĢMO. Gaļas izstrādājumiem nepievienojam liekas e-vielas, tāpēc mūsu produktiem ir samērā īsi realizācijas termiņi, toties laba garša un veselīgs sastāvs. To novērtē klienti.

Protams, vienmēr ir mazliet dusmas un skumji, ka mūsu ilgo gadu un ilgspējīgas filozofijas augļus izmanto citi, un labi vēl, ja viņu produkts atbilst mūsu kvalitātei. Diemžēl visbiežāk tā nav, un tieši mums nākas uzklausīt klientu sūdzības par produktu, kuru mēs pat neesam ražojuši.

Piemēram, mēs piedāvājam piegādāt uz mājām sadalītas cūkas – tātad klients veic pasūtījumu, mēs paņemam ¼ cūku un izcērtam. Tad katru pozīciju safasējam atsevišķi, un to visu kopā ar lapu, kur redzams, cik tieši kg ir fileja, cik karbonāde, cik maltā gaļa utt., kā arī kurš mūsu darbinieks un kad šo pasūtījumu sadalīja, piegādājam klientam. Mēs izmantojam tikai baltus maisiņus. Kādu dienu atskanēja zvans no dusmīga klienta, kurš teica, ka tik slikti izcirstu gaļu nav redzējis. Mēs sākumā nesapratām, kā tā var būt, jo mūsu dalītāji gaļu sadala izcili – to apliecina daudzi mūsu pastāvīgie klienti. Līdz nonācām pie iepakojuma – gaļa esot sasviesta visa kopā… kā mēs nekad nedarām! Un vēl melnajā atkritumu maisā… Tad sākām jautāt, kāds izskatījās buss un šoferis, un izrādās – tiešām kāds cits uzdevies par Kunturu pārstāvi, ielicis sludinājumu ar savu telefona numuru un stāstījis, ka ved gaļu no Kunturiem.

Toreiz likām sludinājumu tā reģiona laikrakstā, ka mēs gaļu piegādājam tikai transportā ar mūsu logo uz sāna, ka šoferiem ir tumši sarkanas darba formas un jebkādā citā mašīnā atvesta gaļa nav no Kunturiem.

Tāpat savulaik Valmierā vairākus gadus no mums cūku liemeņus pirka kāds kūpinātājs. Kādā cūkkopības krīzes brīdī kļuvām tam par dārgu, viņš ar mums pārtrauca sadarbību, bet vēl pēc gada (!) klientiem stāstīja, ka gaļu iepērk no mums.

Nevar gan noliegt, ka reizēm arī klienti paši kaut ko sajauc – piemēram, ja kāds cits mājražotājs ir no Rūjienas puses, klients pat nepajautā, kā viņu sauc, automātiski pieņemot, ka tie esam mēs.

Komentāri

Pievienot komentāru