Kur nonāk drēbes, kas tiek nodotas veikalos H&M?

2018. gada 13. aprīlis plkst. 11:24
Dalies ar šo rakstu

Organizējot nevajadzīvo apģērbu vākšanas iniciatīvu, «H&M» veikalos Latvijā kopš 2013. gada savāktas vairāk nekā 380 tonnas apģērba un tekstilpreču.

Mūsdienu modes industrija izmanto vairāk resursu nekā to atļauj planēta. Nododot nevajadzīgās drēbes veikalos, tā ir viena no iespējām, kā samazināt dabas resursu daudzumu, kas nepieciešams jaunu apģērbu ražošanai, norāda mazumtirgotājs.

«Mēs regulāri savācam atnestās tekstilpreces un mūsu partneris «I:CO» nogādā tās uz tuvāko šķirotavu. Tad apģērbs un mājas tekstilpreces ar rokām tiek sašķirotas vairāk nekā 300 kategorijās. Trīs galvenās no tām: pārstrādei, otrreizējai izmantošanai un otrreizējai valkāšanai,» portālam db.lv stāsta «H&M» pārstāve Gerda Gulbe.

Pēc apģērbu šķirošanas, drēbes, kas var tikt atkārtoti valkātas, nonāk lietoto preču tirgū visā pasaulē. Ja drēbes nevar valkāt atkārtoti, tās tiek izmantotas, piemēram, kā tīrīšanas lupatiņas. Dažas no drēbēm tiek pārstrādātas jaunās tekstila šķiedrās.

«Šādā veidā tiek veikts ieguldījums mūsu ilgtspējīgajos materiālos, kas pārtop par jaunām drēbēm. Tiek pārstrādāti arī metāla rāvējslēdzēji un pogas,» skaidro veikala pārstāve.

Par katru apģērbu iniciatīvā nodoto nevajadzīgā apģērba un tekstilpreču maisiņu pircēji saņem vienu 10% atlaižu kuponu.

Kopumā pasaulē kopš 2013. gada H&M ir savācis 61 000 tonnu tekstila, no tiem 380 695 kilogrami apģērba un tekstilpreču Latvijā. No katra ziedotā apģērbu kilograma 0,02 eiro centi tiek ziedoti biedrībai «Latvijas Sarkanais Krusts» un šobrīd saziedotā summa veido 7 614 eiro.Dalies ar šo rakstu