Kurzemes Biznesa inkubators pērn apgrozījis vairāk nekā miljonu latu

2011. gada 02. jūnijs plkst. 17:15
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kurzemes Biznesa inkubatora (KBI) uzņēmumu kopējais apgrozījums 2010. gadā bija ap 1,29 miljoniem latu, uzņēmumu atbalstā ieguldīti 495 tūkstoši latu un radītas 85 darba vietas. Nodokļos šogad plānots nomaksāt 330 tūkstošus latu.

Kurzemes Biznesa inkubatorā esošie uzņēmumi ir spējīgi darboties patstāvīgi un ir finansiāli dzīvotspējīgi, apgalvo KBI finanšu direktors Ingus Palapis. Daudzi uzņēmumi noieta tirgu meklē ārvalstīs un ražo preces eksportam. KBI vadība atbalsta inovatīvas uzņēmēju idejas un palīdz kārtot patentu šo uzņēmumu produktiem. DB rakstīja, ka KBI SIA Eltus saņēmis patentu jauna veida elektrouzlādes stacijām, uzņēmums ADD Design patentējis produktu After Dog biobag, kas ir jauna dizaina un formas kastīte suņu ekskrementu savākšanai, aktīvi ir arī citi KBI komersanti. Lielākais šķērslis uzņēmumiem ir investīciju piesaiste pēcinkubācijas periodā - masveida ražošanas uzsākšanai, DB atzina aptaujātie KBI uzņēmēji.

Inkubators savu darbību uzsāka 2009. gada sākumā Liepājas Universitātes telpās. Šobrīd inkubatora galvenais centrs atrodas Liepājā, Vecajā ostmalā, bet reģionālie centri Kurzemes lielākajās pilsētās - Kuldīgā un Saldū.

Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām