Jaunākais izdevums

SIA Kurzemes gaļsaimnieks par spīti finansiālam triecienam palielina jaunās rūpnīcas jaudu un cer tikt galā ar bankas saistībām.

Pēc jūnija sākumā notikušās uzņēmuma seifa izlaupīšanas finansiālā situācija ir smaga, taču veiksmīgi sāktā ražošana jaunajā rūpnīcā Priekules novada Paplakā ļauj cerēt, ka uzņēmums nezaudēs vadošo lomu reģionā gaļas pārstrādē un izdosies arī nokārtot saistības ar banku, DB pastāstīja SIA Kurzemes gaļsaimnieks (KGS) rīkotājdirektors Ivars Gūtmanis. Pagājušais gads noslēdzies ar gandrīz trīs miljonu latu apgrozījuma pieaugumu un aptuveni 35 tūkstošu latu peļņu, bet kopš šā gada februāra darbojas jauna rūpnīca, aizstājot iepriekš īrētās telpas Liepājā un veidojot vienotu kompleksu ar lopkautuvi un sadales cehu.

Par spīti saspringtajai situācijai uzņēmums aktīvi turpina ražošanu. Īpaši liels pieprasījums tradicionāli bijis ap Līgo svētkiem, stāsta ražošanas vadītājs Normunds Pužulis. Uzņēmums ražo ap 50 produkcijas veidu, realizējot 10 tonnas gaļas dienā. Desas, pastētes, marinētie un termiski apstrādātie gaļas izstrādājumi. Galvenais patērētājs ir vietējā tirgū. Jaunā rūpnīca ļāvusi optimizēt ražošanas izmaksas un nodrošināt augstu produkcijas kvalitāti. Šogad plānots būtiski palielināt jaudu, sasniedzot aptuveni 20 miljonu latu apgrozījumu.

Sīkāk par uzņēmumu lasiet 13. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Liepājas tiesā iesniegts SIA Kurzemes Gaļsaimnieks maksātnespējas pieteikums, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA VEGA 1.

Maksātnespējas procesa lieta ierosināta 29. septembrī.

SIA Kurzemes Gaļsaimnieks dibināta 1997. gadā, atrodas Paplakā, aptuveni 35 km no Liepājas. Uzņēmums nodrošina svaigi sadalītu gaļu, kaušanas blakusproduktus, gaļas izstrādājumus un gaļas produktus.

SIA Kurzemes Gaļsaimnieks līdzīpašniece Aksana Jansone biznesa portālam db.lv sacīja, ka maksātnespējas pieprasījums ir nepamatots, strīds esot par iekārtām. Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, SIA VEGA 1 mērķis, šādi rīkojoties, esot pabojāt SIA Kurzemes Gaļsaimnieks reputāciju.

SIA Kurzemes Gaļsaimnieks juriste Argita Jaunsleine notiekošo skaidro šādi: «Uzskatām, ka SIA VEGA 1 iesniegtais maksātnespējas pieteikums ir nepamatots un noraidāms, jo starp pusēm pastāv strīds par pieteikumā norādīto prasījumu, par ko SIA Kurzemes Gaļsaimnieks vairākkārt likumā noteiktā kārtībā ir cēlusi arī pamatotus iebildumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2016.gada 17.oktobrī Liepājas tiesa pasludinājusi savu nolēmumu attiecībā uz SIA VEGA 1 iesniegto maksātnespējas procesa pieteikumu pret SIA Kurzemes Gaļsaimnieks, atzīstot, ka SIA VEGA 1 iesniegtais maksātnespējas procesa pieteikums ir nepamatots un noraidāms, jo starp pusēm pastāv civiltiesisks strīds, pavēstīja SIA Kurzemes Gaļsaimnieks juriste Argita Jaunsleine.

Viņa informēja - tiesa norādījusi arī uz to, ka lietā iesniegtie SIA Kurzemes Gaļsaimnieks finanšu dokumenti liecina par tās spēju segt SIA VEGA 1 prasījumu.

«Tādejādi Liepājas tiesa ar 2016.gada 17.oktobra spriedumu faktiski ir apstiprinājusi iepriekš SIA Kurzemes Gaļsaimnieks pausto

viedokli, ka SIA VEGA 1 tiesā iesiegusi nepamatotu maksatnespējas procesa pieteikumu,» norādīja A. Jaunsleine.

Kā vēstīts, Liepājas tiesā tika iesniegts SIA Kurzemes Gaļsaimnieks maksātnespējas pieteikums. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās SIA VEGA 1. Maksātnespējas procesa lieta tika ierosināta 29. septembrī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Kā top? Kurzemes gaļsaimniekā kūpināta cūkgaļas karbonāde

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 01.11.2019

Tālāk galerijā skatāms, kā top SIA Kurzemes gaļsaimnieks kūpinātā cūkgaļas karbonāde.

Foto: no uzņēmuma arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ rubrikā Kā top? portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā top SIA Kurzemes gaļsaimnieks cūkgaļas karbonādes kūpinājumi pārstrādes cehā Priekules novada Virgas pagasta Paplakā.

Kūpināta cūkgaļas karbonāde ir viens no pircēju pieprasītākajiem SIA Kurzemes gaļsaimnieks produktiem.

Lai arī jau vairāk nekā divdesmit gadu Latvijā dzird sakām, ka mājlopu audzēšanas saimniecību skaits samazinās, SIA Kurzemes gaļsaimnieks ar izejvielas trūkumu nekad neesot saskāries. Tas pārsvarā iepērk cūkas, kas audzētas Latvijā, tajā skaitā no vietējiem uzņēmumiem ar Dānijas kapitālu. Daļu izejvielu importē arī no Lietuvas.

Produkcija tiek realizēta lielākajos Latvijas veikalu tīklos, paša uzņēmuma tirdzniecības vietās, kā arī nonāk eksportā uz Eiropas Savienības valstīm – Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Lielbritāniju un citām.

Kurzemes gaļsaimniekam ir aptuveni 70 veikalu visā Latvijā, vēl piecus atvērs tuvākajā laikā. «Neesam nosprauduši mērķi, ka mums vajag simts vai divsimt tirdzniecības vietu. Vienā mēnesī varam neatvērt nevienu, citā – sešas. Ja ir pieprasījums, vieta, līgums apmierina, ejam uz priekšu,» saka uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Aksana Jansone. Tā kā produkcijas sortiments ir plašs, pašu veikalos iespējams izvietot lielāku skaitu nekā citur.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kurzemes gaļsaimnieks iegādāsies jaunas ražošanas iekārtas

Žanete Hāka, 16.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgušies vairāki gaļas pārstrādes uzņēmuma SIA Kurzemes gaļsaimnieks izsludinātais iepirkums par vairāku ražošanas iekārtu iegādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmums iegādāsies automātisko trauciņu aizkausēšanas iekārtu ar iekraušanas konveijeru. Iekārtu ražotājam piegādās SIA Baltic Pack un tā izmaksās 99,7 tūkstošus eiro.

Tāpat SIA Kurzemes gaļsaimnieks iegādāsies gaļas griešanas iekārtu. Tā tiks iegādāta par 112,1 tūkstoti eiro un šo iekārtu arī piegādās SIA Baltic Pack.

Noslēdzies arī iepirkums par automātiskā svara kontroles iekārtas neiepakotiem svaigas gaļas izstrādājumiemun automātiskās svēršanas-marķēšanas iekārtas iegādi. Tās piegādās SIA Pralo un kopējā līgumcena ir 46,3 tūkstoši eiro.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka pērn Kurzemes gaļsaimnieks savu produkciju sertificējis Ķīnas tirgum

Komentāri

Pievienot komentāru
Latvijas eksportspēja

Eksportspēja: Ar Latvijas gaļu apgādās pat Ķīnu

Vēsma Lēvalde, 11.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gaļas pārstrādes komplekss Kurzemes gaļsaimnieks savu produkciju tikko sertificējis Ķīnas tirgum, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Eksporta ģeogrāfijas kartē Austrijai, Igaunijai, Lietuvai, Īrijai, Zviedrijai, Polijai, Rumānijai, Ungārijai, Nīderlandei un Lielbritānijai šogad plānots pievienot arī Ķīnu, kas vilina ne tikai ar milzīgo patēriņu, bet arī ar iespēju realizēt visu produkciju – ieskaitot ražošanas atlikumus un subproduktus.

Viens no modernākajiem un lielākajiem Latvijas gaļas pārstrādātājiem ir vietējā kapitāla uzņēmums – tā īpašnieki ir Priekules novada iedzīvotāji, kas savu biznesu attīstījuši soli pa solim. No nelielas lopkautuves, kas viena no pirmajām Latvijā saņēma atzinumu darbam Eiropas Savienībā, līdz jaunai ražotnei, kas ir lielākais darba devējs novadā ar visai lielu vidējo algu, ko aprēķina pēc saražotā daudzuma un kvalitātes. Līdz 2011.gadam uzņēmums eksportēja galvenokārt svaigu gaļu. Pārstrādes cehā tapusī produkcija tika realizēta vietējā tirgū, taču kopš 2011.gada beigām arī gaļas izstrādājumi ir eksporta prece. Lai gan pēdējos četrus gadus ražošanas attīstībā ieguldīti vairāk nekā 10 miljoni eiro, uzbūvējot jaunu ražošanas korpusu, uzstādot modernas iekārtas, kas ļāvušas ievērojami uzlabot pārstrādes efektivitāti, vēlme ieiet Ķīnas tirgū liek domāt par jaunām investīcijām. «Esam ierobežoti ar saldētavas jaudu,» atzīst Kurzemes gaļsaimnieka valdes priekšsēdētāja Aksana Jansone. Ķīnas pasūtītāji neņem jauktas kravas, bet pieprasa katra veida saldēto produkciju atsevišķā vagonā, viņa skaidro. «Saldētava ar 1000 t ietilpību ir nākamā būve, projekts, ko sāksim pavasarī,» sola uzņēmēja. Jau iegādātas ātrās saldēšanas iekārtas, tikko modernizēta kautuve, dubultojot tās jaudu – ap 100 cūkām un 80 liellopiem stundā. Lai iegūtu pilnīgu neatkarību, Kurzemes gaļsaimnieks vēlētos ierīkot arī savas cūku fermas, taču tas līdz šim nav izdevies. Dažu lielfermu radītās smakas un vides piesārņojums radījis kategoriski noraidošu iedzīvotāju attieksmi pret lopkopību.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Kurzemes Gaļsaimnieks par 2,5 miljoniem eiro plāno pārbūvēt gaļas pārstrādes cehu

Db.lv, 26.09.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Kurzemes Gaļsaimnieks izsludinājis konkursu gaļas pārstrādes ceha pārbūvei, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Paredzamais līguma izpildes termiņš ir 2021.gada 15.janvāris. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 2,5 miljoni eiro.

Pretendenti piedāvājumus iepirkumā var iesniegt līdz 30.oktobrim.

SIA Kurzemes Gaļsaimnieks dibināts 1997. gadā un atrodas Paplakā. Uzņēmums izgatavo svaigi sadalītu gaļu, kaušanas blakusproduktus, gaļas izstrādājumus un gaļas produktus - kopā vairāk nekā 120 produkcijas nosaukumu.

Uzņēmums pērnā gada pārskatā norāda, ka 2017.gada beigās tam bija 53 tirdzniecības vietas visos Latvijas reģionos, un šajā gadā veikalu tīkla paplašināšana tiks turpināta.

Pērn pieaudzis arī nodarbināto skaits visā Latvijas teritorijā. 2017.gada beigās uzņēmumā strādāja 430 cilvēki.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Gaļas ražotāji par vairāk nekā miljons eiro reklamēsies Ķīnā, Kanādā, Azerbaidžānā un Norvēģijā

LETA, 14.01.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākamo trīs gadu laikā Latvijas Gaļas eksportētāju asociācija plāno novirzīt 1 248 920 eiro jaunu tirgu meklējumiem un reklāmas pasākumiem Ķīnā, Kanādā, Azerbaidžānā un Norvēģijā, aģentūrai LETA apliecināja asociācijas valdes loceklis Sandis Stibe.

Tā kā uz Krievijas tirgus atvēršanos neviens vairs necer, izmantosim pieejamo Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, lai reklamētu vietējo produkciju, akcentu liekot uz eksportu trešajās valstīs. Tās būs izstādes, tirdzniecības misijas, mājaslapu izveide u.tml. Plānojam samērā agresīvu reklāmas kampaņu, rēķinoties ar konkurenci un minēto tirgu iekšējo aizsardzību, sacīja uzņēmējs.

Kā liecina ieraksts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, iepirkuma procedūras mērķis ir nodrošināt informatīvo un veicināšanas pasākumu īstenošanu Ķīnā, Kanādā, Azerbaidžānā, Norvēģijā, lai popularizētu vietējo gaļas produktu priekšrocības, uzsverot kvalitāti, pārtikas nekaitīgumu, izsekojamību un marķējumu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Atkārtoti izsolīs Kurzemes bekona ražotni

Vēsma Lēvalde, 20.03.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 23. aprīlī atkārtoti plānots izsolīt uzņēmēja Andra Griģa savulaik izveidoto gaļas pārstrādes kompleksu Kurzemes bekons.

Atkārtotās izsoles sākumcena ir 669,75 tūkstoši latu, liecina maksātnespējīgās SIA B.V.L. administratores Tatjanas Eilmores paziņojums Latvijas Vēstnesī.

Db.lv rakstīja, ka pretendentu trūkuma dēļ nenotika pirmā gaļas pārstrādes kompleksa Kurzemes bekons izsole šā gada februārī.

Izsolei bija pakļauts nekustamais īpašums, kurā ietilpst zemesgabals ar platību 13667m2; ražošanas korpuss ar platību 1633,8m2, gaļas pārstrādes cehs ar platību 4486,8m2 un lokālās attīrīšanas iekārtas. Nekustamajam īpašumam ir nostiprināta hipotēka par labu a/s Swedbank.

Nekustamā īpašuma novērtējums un pirmās izsoles sākumcena bija 893 tūkstoši latu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Neizdodas izsolīt Kurzemes bekona ražotni

Vēsma Lēvalde, 16.02.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pretendentu trūkuma dēļ nav notikusi plānotā gaļas pārstrādes kompleksa Kurzemes bekons izsole.

Saskaņā ar likumu iespējama atkārtota izsole, Db.lv informēja maksātnespējīgās SIA B.V.L. administratore Tatjana Eilmore.

Db.lv rakstīja, ka izsolei bija pakļauts nekustamais īpašums, kurā ietilpst zemesgabals ar platību 13667m2; ražošanas korpuss ar platību 1633,8m2, gaļas pārstrādes cehs ar platību 4486,8m2 un lokālās attīrīšanas iekārtas. Nekustamajam īpašumam ir nostiprināta hipotēka par labu a/s Swedbank.

Nekustamā īpašuma novērtējums un pirmās izsoles sākumcena bija 893 tūkstoši latu. Izsoles cena tiek aplikta ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) 22%. Izsoles solis bija noteikts 89,3 tūkst. Ls.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Ceturto reizi izsolīs Kurzemes bekona ražotni

Vēsma Lēvalde, 17.09.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2012.gada 19.oktobrī Rīgā plānotas maksātnespējīgās SIA B.V.L. nekustamo īpašumu izsoles, tostarp atkārti izsolīs gaļas pārstrādes rūpnīcu.

Īpašums Ganību ielā 1/3, Liepājā sastāv no zemesgabala ar platību 13667 m2 un uz zemesgabala esošā ražošanās korpusa ar platību 1633,8 m2, gaļas pārstrādes ceha ar platību 4486,8 m2, lokālās attīrīšanas iekārtām ar platību 95,4 m2. Īpašuma novērtējums un ceturtās izsoles sākumcena ir 893 tūkst. latu.

Otrs īpašums ir bijušais komplekss Kalva Ganību ielā 69/71, Liepājā, kas sastāv no ½ domājamās daļas no zemesgabala, ½ domājamās daļas trīs stāvu mūra tirdzniecības centra. Īpašuma novērtējums un ceturtās izsoles sākumcena ir 172,6 tūkst. latu, liecina informācija Latvijas Vēstnesī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vienā no lielākajiem Valsts policijas iecirkņiem – Liepājā – lietvedībā ir vairāk nekā četri tūkstoši kriminālprocesu un krimināllietu, kas jāizmeklē tikai 17 izmeklētājiem.

«Lietu ir ļoti daudz, slodze – milzīga,» atzīst VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds, raksturojot situāciju kā tipisku visā reģionā. Valsts policija atzīst, ka arī citos Latvijas reģionos katastrofāli trūkst policijas darbinieku un situācija ir līdzīga, tomēr Kurzemē darbinieku trūkstot visvairāk.

Tomēr policija norāda, ka iedzīvotāji var būt mierīgi, jo policija Latvijas teritorijā ar savām primārajām funkcijām tiek galā, neskatoties uz to, ka pēdējo gadu laikā darbu policijā pametuši aptuveni trīs tūkstoši darbinieku. Kā liecina dati, lielākā daļa – pēc pašu vēlēšanās, kā viens no iemesliem ir neadekvāti zemais atalgojums, ar kuru noturēt policistus darbā nav iespējams, kā arī lielā slodze. Jāatgādina gan, ka viens no nosacījumiem, lai radītu investoriem pievilcīgu vidi, ir drošība un kārtība, kas primāri ir jānodrošina Valsts policijai. Piemēram, nav atklāti vairāki liela mēroga noziedzīgi nodarījumi, tostarp tādi, kur cietušie ir uzņēmēji. Joprojām nekas nav zināms par 2012.gada jūnija sākumā notikušo seifa izlaupīšanu SIA Kurzemes gaļsaimnieks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Konkursa Eksporta un inovācijas balva 2014 otrajā kārtā izvirzīts 31 uzņēmums

Lelde Petrāne, 08.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2014 četrās kategorijās iesniegts 101 pieteikums no uzņēmumiem visā Latvijā. Noslēgusies konkursa pirmās kārtas rezultātu apkopošana un izvērtēšana, un konkursa 2. kārtai ir izvirzīts 31 uzņēmums.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, iesniegto pieteikumu izvērtēšana notiek divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti dalībnieku pieteikumi un žūrijas komisija izvirzīja dalībai konkursa otrajā kārtā visvairāk punktus ieguvušos pretendentus katrā kategorijā. Otrajā kārtā ietilpst uzņēmumu apmeklējumi un konkursam pieteikto produktu vai pakalpojumu prezentācijas, kā arī intervijas ar uzņēmējiem.

Konkursa kategorijā Eksportspējīgākais komersants lielo/ vidējo komercsabiedrību grupā, apkopojot un izvērtējot 1. kārtas rezultātus, 2. kārtā izvirzīti uzņēmumi:

• 66 NORTH BALTIC, SIA

• COMPAQPEAT, SIA

• KARAVELA, SIA

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Kurzemes Gaļsaimnieks par 2,5 miljoniem eiro pārbūvēs gaļas pārstrādes cehu

Žanete Hāka, 22.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Kurzemes Gaļsaimnieks izsludinājis iepirkumu gaļas pārstrādes ceha pārbūvei, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 2,5 miljoni eiro, bet paredzamais līguma izpildes termiņš – 2021.gada 15.janvāris.

Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz šā gada 25.martam.

Iepirkuma ietvaros paredzēta gaļas pārstrādes ceha pārbūve ar jaunu telpu tajā skaitā, saldētavas izbūvi. Esošajai ēkai paredzēts būvēt klāt jauno ēkas daļu. Esošā ēka un jaunā ēkas daļa būs veidota no konstrukciju karkasa, kas sastāv no metāla kolonnām, kopnēm, sijām un stinguma saitēm gan sienās, gan jumtā.

Iepirkums tiek īstenots Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma «Ieguldījumi materiālajos aktīvos» apakšpasākumā «Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē».

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Vai pārtikas rūpniecība ietur diētu?

Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Rutkovska, 11.04.2019

1. attēls. Apstrādes rūpniecības kopā un tajā skaitā pārtikas produktu un dzērienu saražotās produkcijas apjoma un apgrozījuma indeksi (2000.g.=100%)

Avots: CSP, autores aprēķini

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apstrādes rūpniecības izlaide pēc pieklājīga izrāviena par 8,2% 2017. gadā pērn vairāk nekā uz pusi samazināja izaugsmes tempus, augot vien par 3.4%.

Bija nozares, kurām veicās labāk, piemēram, kokrūpniecībai, augsto tehnoloģiju nozarēm, un tādas, kurām šis nebija veiksmīgs gads. Viena no apakšnozarēm, kas lika visvairāk vilties, bija pārtikas produktu un dzērienu ražošana. Kādi šķēršļi stājās šīs nozares ceļā?

Šajā rakstā ieskatīsimies detalizētāk, soli pa solim palielinot un pietuvinot skatam dažādu pārtikas produktu grupu ražotāju sekmes un problēmas ilgākā laikā un tieši pēdējos gados.Pārtikas un dzērienu ražošanas pievienotā vērtība veido 21% no apstrādes rūpniecības jeb 2.5% no kopējās pievienotās vērtības. Tātad mēs runājam par gana nozīmīgu tautsaimniecības jomu. Ar šīs nozares produkciju mēs visi saskaramies ik dienu. Nemaz nerunājot par citiem aspektiem – pārtikas kvalitātes nozīmi mūsu veselībā, pārtikas ražošanas lomu valsts ekonomiskās neatkarības kontekstā utt. Tā teikt – var bez daudz kā iztikt, bet bez pārtikas nudien neiztiksim.

Komentāri

Pievienot komentāru
Foto

LTRK eksporta balvu iegūst PET Baltija un AirDog

Dienas Bizness, 26.02.2015

Kompānijas "Helico Aerospace Industries" līdzdibinātājs Edgars Rozentāls ar saņemto Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Eksporta balvu - Sprīdīša balvu pasniegšanas ceremonijas laikā

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) apbalvojumu labākajiem eksportētājiem - Krišjāņa Valdemāra balvu Latvji, brauciet jūriņā! – šogad ieguvusi SIA PET Baltija, savukārt Sprīdīša balvu 8 uzņēmumu konkurencē izcīnīja SIA Helico Aerospace Industries ražotais AirDog, kuram ir lielisks eksporta potenciāls.

Uz prestižo Krišjāņa Valdemāra balvu Latvji, brauciet jūriņā! 2015.gadā tika izvirzītas sekojošu uzņēmumu kandidatūras: AS PET Baltija, SIA Nordtext, SIA SilJa, SIA Art Fairs Service, SIA S.B.C., SIA NP Foods, SIA WWL Houses, SIA Lattelecom, SIA Kurzemes Gaļsaimnieks, SIA Ask.FM, AS RER, AS Energofirma JAUDA, SIA Biosan, SIA TENACXEM, SIA Mikrotīkls, SIA Tilde, AS Liepājas Papīrs, SIA Nordtext.

Starp Sprīdīša balvas finālistiem bankas Citadele simpātiju balvu ieguva velosipēdu ražotājs SIA Blue Shock Taxi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Cūkkopības kompleksa Miķelāni jaunie īpašnieki SIA Miķelāni bekons iegādājušies vienu no kādreiz lielākajiem gaļas kombinātiem Latvijā – Jēkabpils gaļas kombinātu Serho 777, kura atjaunošanā plānots ieguldīt pusmiljonu eiro.

Miķelāni bekons turpmāk darbosies arī mazumtirdzniecībā, šodien Jēkabpilī, līdzās gaļas kombinātam atklājot savas produkcijas veikalu. «Mēs attīstīsim zīmolu Miķelāni bekons, un ar šo zīmolu būs nopērkama Latvijā ražota gaļa, droši zināmas izcelsmes, vietējo cilvēku rokām ar pašu audzētiem graudiem un zirņiem barotu cūku gaļa,» stāsta SIA Miķelāni bekons valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš.

«Pēc cūku kompleksa Miķelāni iegādes domājām par izaugsmes iespējām un sapratām, ka esošajā tirgus situācijā vēlamies paši iedzīvotājiem piedāvāt savu produkciju, tāpēc pieņēmām stratēģisku lēmumu iegādāties arī kautuvi,» gaļas kombināta iegādi pamato I. Strazdiņš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

AS Grobiņa izmaiņas valdē, akcionāros un daļēji izpildīts restrukturizācijas plāns

Žanete Hāka, 02.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Grobiņa valdi atstās līdzšinējais valdes loceklis Andris Vītoliņš, liecina paziņojums Nasdaq Riga.

Savukārt viņa vietā valdē ir ievēlēts Ireneušs Sajevics.

Tāpat uzņēmumam mainījies īpašnieku sastāvs. Līdzšinējā lielākā uzņēmuma akcionāre Aksana Jansone pārdevusi sev piederošos 206,37 tūkstošus akciju, kas veido vairāk nekā 40% no kopējā kompānijas akciju skaita. Akcijas iegādājies Roberts Grcegorzs Mielenčuks, kļūstot par lielāko uzņēmuma akcionāru.

AS Grobiņa vadība informē, ka izpildot AS Citadele banka akceptēto saistību restrukturizācijas projektu, kura mērķis ir atjaunot esošo aizdevumu saistību ilgtermiņa atmaksas grafiku, AS Grobiņa līdz 31.martam bija jānodrošina vairāku nosacījumu izpilde: kažokzvēru barības ražotnes Liepājā, Brīvības ielā 119A nodošana ekspluatācijā un jāatmaksā AS Citadele banka 800 tūkstoši eiro, ko veido uzkrātie procenti un daļa no aizdevuma pamatsumma. Abi nosacījumi ir izpildīti. Tāpat AS Grobiņa bija jāsamazina kreditoru apjoms par 2,34 miljoniem eiro. Minēto nosacījumu AS Grobiņa izpildījusi, iesniedzot AS Citadele banka darījuma dokumentus kreditoru parādu samazinājumam par 2,344 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Grobiņa par 3,3 miljoniem latu būvēs jaunu kažokzvēru novietni

Žanete Hāka, 03.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kažokzvēru audzētāja AS Grobiņa izsludinātajā konkursā par jaunas kažokzvēru audzētavas būvniecību uzvarējusi kompānija Pro-Furm Farm Equipment, liecina uzņēmuma paziņojums NASDAQ OMX Riga.

Kopējās būvniecības izmaksas pārsniegs 3,3 miljonus latu, kuru plānots maksāt pa daļām, gala norēķinu veicot desmit dienu laikā pēc būves nodošanas ekspluatācijā

Šobrīd ir uzsākti būvniecības darbi un visu paredzēto būvdarbu izpilde plānota pabeigt ne vēlāk kā 15. decembrī, skaidro uzņēmums.

AS Grobiņa lielākais akcionārs ir Aksana Jansone, kurai pieder 41,27% uzņēmuma akciju, kā arī Gundars Jaunsleinis (25,75%) un Argita Jaunsleine (23,98%).

Komentāri

Pievienot komentāru
Baltijas birža

Grobiņa nopelna pusmiljonu latu; apgrozījums audzis par 320%

Jānis Šķupelis, 31.05.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/S Grobiņa peļņa šā gada pirmo ceturksni noslēgusi ar 543,9 tūkst. Ls lielu peļņu, liecina uzņēmuma nerevidētais finanšu pārskats NASDAQ OMX Riga biržā.

Tas ir ievērojami vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kad Grobiņas peļņa bija 14,5 tūkst. latu apmērā. Ievērojami šā gada pirmajā ceturksnī pieaudzis arī uzņēmuma apgrozījums – par 320% līdz 1,29 milj. Ls.

A/s Grobiņa valde informē, ka labie rezultāti skaidrojami ar to, ka strauji salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērnajā gadā pieaugusi uzņēmuma produkcijas realizācijas cena. «2013.gada trīs mēnešos pārdotas 25 289 ūdeļu ādas par vidējo realizācijas cenu 51.03 Ls gabalā. Savukārt 2012.gada trīs mēnešos tika realizēta 11 861 ūdeļu āda par vidējo cenu 25.15 Ls gabalā,» informē uzņēmuma valde.

Komentāri

Pievienot komentāru