KVV Liepājas metalurgam seši potenciālie pircēji

2017. gada 30. maijs plkst. 16:05
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) ir piesardzīgi optimistisks par iespēju atjaunot AS KVV Liepājas metalurgs ražošanu.

Ministrs pēc valdības sēdes norādīja, ka seši potenciālie investori iesnieguši nesaistošos piedāvājumus un Ministru kabinets devis zaļo gaismu tālākām sarunām.

Vienlaikus viņš piebilda, ka būtiska nozīme tam ir arī valdības lēmumam saistībā ar energoietilpīgo ražotāju iespējām saņemt elektroenerģijas obligāta iepirkuma komponentes (OIK) atlaidi, kuru paredzēts kompensēt no AS Latvenergo dividendēm.

Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs informēja, ka patlaban iesniegtie piedāvājumi gan vēl nav saistoši, taču potenciālie ieguldītāji sākuši padziļināto izpēti (due diligence).

Pēc viņa teiktā, potenciālie investori pārstāv dažādus ģeogrāfiskos reģionus. Vērtējot iespējamos ieguldītājus, paredzēts ņemt vērā to plānus, izpratni par industriju, līdzekļu pietiekamību, kā arī ģeopolitiskos aspektus.

Lielāka skaidrība par rūpnīcas nākotni varētu būt mēneša vai divu laikā.

Jau vēstīts, ka KVV Liepājas metalurgs mantas pārdošanas termiņš ir pagarināts līdz 16.jūnijam. Atbilstoši Maksātnespējas likumam mantas pārdošanas termiņš ir seši mēneši no maksātnespējas procesa pasludināšanas dienas, tādējādi šis termiņš iepriekš bija 2017.gada 16.marts.

Pārdošanas plānā pamatnostādnes nav mainītas - administrators iesaka pārdot uzņēmuma mantu kā lietu kopību, jo tikai šādā gadījumā iespējams atjaunot ražošanu.

Tāpat vēstīts, ka 2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina "KVV Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu. KVV Liepājas metalurga ražotnē maksātnespējas pasludināšanas dienā 16.septembrī bija nodarbināti 147 darbinieki.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām