KVV Liepājas metalurgs potenciālais investors: mūsu piedāvājums joprojām ir spēkā

2018. gada 15. janvāris plkst. 13:26
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs potenciālais investors Igors Šamiss paziņojis, ka investoru piedāvājums par uzņēmuma iegādi vēl ir spēkā. Viņš norāda, ka investori nevēlas termiņa pagarinājumus. Tomēr no viņa sacītā var secināt, ka puses, iespējams, nespēj joprojām vienoties par nosacījumiem. I. Šamiss norāda, ka vēlas pirms tam veikt testus, lai saprastu, kādā stāvoklī ir rūpnīca un iekārtas, kas tajā atrodas, jo šobrīd neesot saprotams, cik lieli līdzekļi būtu jāiegulda. Testiem būtu nepieciešami aptuveni trīs mēneši.

Tai pat laikā maksātnespējīgā KVV Liepājas metalurgs maksātnespējas administratora Guntara Kora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis DB pastāstīja, ka neviens no pretendentiem uz maksātnespējīgā uzņēmuma iegādi nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un sniedzis prasītās garantijas, kas apliecinātu pretendenta spēju uzņēmumu iegādāties kā vienu veselumu un atjaunot tā darbību. Līdz ar to ir pieņemts lēmums uzņēmumu izpārdot pa daļām.

Savukārt I. Šamiss uzsver, ka nepiekrīt apgalvojumam, ka nav izpildītas prasības un administratora lēmums arī viņam bijis pārsteigums. Tāpat viņš norāda, ka ir joprojām gatavs atjaunot uzņēmuma darbību un lūdz valsti dot iespēju realizēt plānu, kas sastāv no vairākam daļām. Cik noprotams, tad investors vispirms vēlas pārliecināties par iekārtu un rūpnīcas stāvokli un tikai tad, kad ir panākta vienošanās par pārdošanu, iemaksāt pirmo prasīto iemaksu 7,5 milj. eiro apmērā.

Pēc viņa domām, pārdot uzņēmumu pa daļām nav pareizs lēmums, jo ir jāatjauno visa rūpnīcas darbība kopumā. Jāmin, ka I. Šamiss ir gatavs iegādāties KVV Liepājas metalurgs par 42 milj. eiro.

Potenciālais investors arī vērsa uzmanību uz darbaspēka problēmu, jo neesot viegli pēc diviem gadiem atgriezt cilvēkus atpakaļ, tomēr pie tā tiekot strādāts. Tāpat esot beidzies sertifikācijas termiņš, kas ir nepieciešams, lai saražoto produkciju varētu realizēt eksporta tirgos.

DB jau rakstīja, ka šonedēļ paiet investoram noteiktās divas nedēļas, lai izlemtu par metalurģijas uzņēmuma iegādi. Iepriekš ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens norādīja, ka sarunas ar potenciālo investoru nav pārtrauktas, tomēr investors sarunās vēlas panākt sev labvēlīgākus nosacījumus. Tomēr valdība ir ieinteresēta atgūt maksimāli daudz uzņēmumā ieguldīto valsts līdzekļu.

Jāatgādina, ka pērn rudenī I. Šamiss izteica vēlmi veikt uzņēmuma kausēšanas krāsns testēšanu. Pušu savstarpējā vienošanās paredzēja, ka ar minēto pārbaudi saistītos izdevumus apmaksās potenciālais pircējs. Tomēr investors beigās no šīs ieceres atteicās. Tāpat pagājušajā gadā tika reģistrēts uzņēmums K-1 Liepaja Metallurgical Plant, kam bija jāveic minētā elektrokausēšanas krāsns testēšana.

Jāatgādina, ka Liepājas tiesa AS KVV Liepājas metalurgs par maksātnespējīgu atzina 2016. gada 16. septembrī. Uzņēmuma apgrozījums 2016. gadā bija 14,16 milj. eiro, bet zaudējumi – 26,14 milj. eiro.

Jāņem vērā, ka metālu ražošanā viens no svarīgākajiem elementiem ir elektroenerģijas izmaksas, diemžēl Latvijā tās pagaidām ir tādas, kas nerada optimismu šīs jomas attīstībai. KVV Liepājas metalurgs par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Dalies ar šo rakstu